• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-16090-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

تنها 25درصد کالاهای موجود در بازار صنایع دستی تولید داخل هستند

یک طراح بسته‌بندی محصولات صنایع‌دستی و سوغات گفت: متاسفانه در بازار سوغات و صنایع دستی خراسان 75 درصد چینی و تنها 25 درصد کالاهای داخلی هستتند.

عطیه غلامپور در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی کاشمر، با اشاره به این‌که به هیچ وجه نمی‌توانیم کالاهای چینی را از عرصه رقابت خارج کنیم، بیان کرد: تنها باید سعی کنیم کالاهای خود را از نظر اقتصادی، کیفیت و بسته بندی مطلوب جایگزین کالاهای چینی نمائیم.

این استاد دانشگاه با بیان این‌که اگر کالاها شناسنامه‌دار شوند و مشخص باشد که تولید کننده داخلی آن را ساخته، خریداران استقبال بیشتری خواهند کرد؛ افزود: با تولید کالاهای با کیفیت و داشتن صرفه اقتصادی بدون شک کالاهای چینی از بازار جمع خواهند شد.

وی با اعلام این‌که وجود کالاهای چینی ارزان قیمت موجب شده تولیدکنندکان داخلی برای کاهش قیمت از کیفیت محصولاتشان تا حدودی بکاهند، بیان کرد: تولید کنندگان داخلی نیازمند رهبری هستند که می‌تواند یک طراح و یا حامی مثل آستان قدس‌رضوی، میراث فرهنگی، شهرداری و سایر مراکز باشند.

غلامپور با بیان این‌که اگر از طراحان حمایت شود و راه را برایشان مشخص گردد قطعا تعداد تولیدکنندگان افزایش پیدا می‌کند و تیراژ محصولات بالا می‌رود، گفت: این افزایش تولید در محصولات موجب کاهش قیمت تمام شده می‌شود.

وی عنوان کرد: زمانی هنرمند موفق خواهد بود که بتواند با کمترین هزینه با کیفیت‌ترین کالا را به بازار ارائه دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: