• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-21786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد؛

اعزام کاروان امدادرسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناطق زلزله‌زده

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس برنامه زمان بندی شده، کاروان امداد رسانی این دانشگاه اواخر آذر ماه به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر محمد رضا دارابی، در چهارمین نشست پدافند غیر عامل، با بیان اینکه با دستور وزیر بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی کشور بر اساس برنامه زمان بندی شده در مناطق زلزله زده حضور خواهند داشت، اظهار کرد: کاروان امداد رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۱۸ الی ۲۵ آذر ماه به این مناطق اعزام می شود و  در این راستا از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز خواسته شده است تا نیازهای بهداشتی، درمانی و دارویی خود را  اعلام کنند.

وی خاطر نشان کرد: در زمان وقوع زمین لرزه و یا هر نوع حادثه طبیعی، مردم نوع دوست می توانند در زمینه تامین خوراک، پوشاک و محل اسکان موقت همکاری و مشارکت داشته باشند اما برای تامین نیازهای بهداشتی و درمانی به طور حتم حضور تیم های تخصصی امری ضروری است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در روزهای نخست زمین لرزه غرب کشور، دانشگاه های علوم پزشکی استان های همجوار با حضور به موقع توانستند نیازهای اولیه بهداشتی و درمانی را برای مردم مرتفع کنند تصریح کرد: بر اساس تصمیم ستاد بحران وزارت بهداشت،دانشگاه هایی که مسافت دورتری را به این منطقه دارند، قرار است تا پایان سال هر دانشگاه به مدت یک هفته به عنوان دانشگاه معین در مناطق حضور داشته باشند.

دارابی با اشاره به اینکه در زمین لرزه اخیر، ۱۹۰ خانه بهداشتی و ۹ مرکز بهداشتی در کرمانشاه دچار آسیب شدکه باید بازسازی و یا احداث شود، خاطرنشان کرد: برای ساخت این مراکز حضور خیران بسیار ثمر بخش خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تجربه حضور در دو زمین لرزه فردوس و طبس را داشته‌ام، عنوان کرد: در وقوع سوانح طبیعی شرایط بسیار سختی بر مردم حاکم می شود، و تا زمان حضور نیروهای امدادی به طور حتم، مردم با مشکلات زیادی روبرو هستند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: