• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-23414-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

چند واقعیت در مورد کودکان

روز جهانی کودک در سال 1954 نامگذاری شد و هر ساله در 20 نوامبر مراسم روز جهانی کودک در سراسر دنیا برگزار می شود. 20  نوامبر روز مهمی در سال 1954 بود، چون در این روز سازمان ملل قوانین حقوق کودکان را به رسمیت شناخت.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از Daysoftheyars ، در واقع روز جهانی کودک بر مساله توقف خشونت علیه کودکان تاکید دارد. بر اساس اطلاعات یونیسف هر ساله میلیون‌ها کودک در سراسر جهان قربانی خشونت می‌شوند. کودکان در هر کشور، فرهنگ و هر سطح اجتماعی قربانی بدرفتاری، غفلت، استثمار و خشونت می‌شوند. بدرفتاری نسبت به کودکان در منزل، مدرسه، موسسات، کار، جامعه، درگیری‌های مسلحانه و بلایای طبیعی اتفاق می‌افتد. بسیاری از خشونت‌ها مانند تنبیه جسمی در بسیاری از جوامع قانونی بوده و در نتیجه کودکان قربانی صورت‌های مختلفی از خشونت شده و خشونت و سواستفاده از آنان به طور جدی بر رشد، عزت و سلامت جسم و روح کودک تاثیر می‌گذارد.

کودکان امروز دانشمندان، سیاستمداران، پزشکان و معلمان فردا هستند. کودکان امروز همه مواردی که بشریت از آغاز زندگی کسب کرده به ارث می‌برند و کودکان امروز هم تحت تاثیر اعمال خوب و شریف گذشته و هم جنگ‌های بی‌رحمانه و شکست‌های وحشتناک هستند. کودکان باید حافظ ضعف و آسیب‌پذیری این جهان باشند و سخت ترین تصمیم‌ها را برای این کار اعمال کنند. پس امروز از روز جهانی کودک لذت ببرند که فردا مسئولیت‌های سنگینی در انتظار آنها خواهد بود، پس بگذاریم امروز کودکان با آرامش زندگی کنند.

روز جهانی کودک با هدف کمک به کودکان از همه نژادها، اعتقادات و ادیان است تا با یکدیگر بدون در نظر گرفتن تفاوت‌های فرهنگی، نژادی و اعتقادی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند و از بودن در کنار هم لذت ببرند.

اگرچه روز جهانی کودک 20 نوامبر نامگذاری شده، اما در برخی کشورها تاریخ این روز متفاوت است؛ به طور مثال در سودان جنوبی روز کودک در 23 دسامبر، در کوبا سومین یکشنبه ماه جولای، در لهستان اول ژوئن، ایالات متحده یکشنبه اول ژوئن، برزیل 12 اکتبر و آلمان 20 سپتامبر است.

یکی دیگر از اهداف سازمان ملل متحد در این روز دسترسی همه کودکان به آموزش و پرورش است تا بتوانند در مدرسه حضور یابند. از دیگر موارد مهم این روز ترویج صلح، احترام و نگرانی در مورد محیط‌زیست کودکان جهان است.

چگونه روز خوبی برای کودکان ایجاد کنیم؟

والدین و دیگر مسئولان امور کودک باید سرگرمی آموزشی برای کودکان فراهم کنند تا از این روز لذت ببرند. یکی از این موارد اردوی باغ‌وحش است. هیچ چیزی برای بچه‌ها به اندازه حیوانات جذاب نیست و تماشای آنها فرصت‌های زیادی برای صحبت در مورد قسمت‌های مختلف جهان و محیط‌زیست فراهم خواهد کرد.

یکی دیگر از موارد پیشنهادی دیدن یک فیلم خوب کودکانه است. فیلم‌های آموزنده درس‌های مهم زندگی را به کودکان آموزش می‌دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: