• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-13788-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

نام سیاه‌جامگان تغییر کرد

نام باشگاه لیگ برتری سیاه‌جامگان پس از مدت‌ها کش و قوس تغییر کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، نام باشگاه سیاه‌جامگان پس از مدت‌ها کش و قوس بالاخره تغییر کرد و این باشگاه لیگ برتری در ادامه رقابت‌های لیگ برتر با نام «مشکی‌پوشان خراسان» به میدان خواهدرفت.
زارعی، معاونت توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان این خبر را تایید کرد و گفت: با توجه به حساسیتی که تیم فوتبال سیاه جامگان جامگان داشت و تاکید اداره کل ورزش و جوانان برای اخذ مجوز کمیسیون ماده ۵ و پروانه بهره برداری، با ارسال نامه‌ای از سوی این باشگاه به اداره کل ورزش و جوانان نام‌های پیشنهادی باشگاه به کمیسیون ماده ۵ ارائه شد.

زارعی خاطرنشان کرد: با تصویب کمیسیون ماده ۵، نام این تیم فوتبال به مشکی پوشان خراسان تغییر کرد و مجوز و پروانه بهره برداری این باشگاه با همین نام صادر شد، در مجوز این باشگاه علی عباسی به عنوان مدیر آقایان معرفی شده و مجوز فعالیت این باشگاه در رشته ورزشی فوتبال است.

پیش از این بارها امام جمعه مشهد بر لزوم تغییر نام سیاه‌جامگان و ابومسلم به علت ریشه‌های تاریخی صحبت کرده‌بود و حتی در جلسه‌ای با حضور مدیران تربیت‌بدنی ورزش خراسان در سال‌های گذشته تاکید کرده‌بود: « تا وقتی که چنین نامی است امام رضا به ورزش مشهد توجه نمی کند و مشهد در عرصه تربیت بدنی نیز پیشرفت نمی کند اما نکته دیگر این است که حالا یک تیم دیگر درست کردند و اسمش را گذاشتند سیاه جامگان که این نام لشکر ابومسلم بود.»

تمامی این حواشی در حالی حول باشگاه لیگ برتری سیاه‌جامگان رقم خورد که برخی از تاریخ‌شناسان معتقدند امام رضا (ع) پس از مرگ ابومسلم خراسانی به دنیا آمدند.

در فصل گذشته نیز بارها مطالبی در خصوص تغییر نام سیاه‌جامگان مطرح شد و حتی قرار بود این تیم با نام «اف سی مشهد» در لیگ برتر فعالیت کند اما این اتفاق رخ نداد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: