• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-486-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

پرواز هواپیمای چین با سوخت زیستی


پرواز 497 هواپیمایی Hainan  پس از پیمودن مسافت بیش از 11 هزار کیلومتر از پکن در فرودگاه بین‌المللی شیکاگو اوهارا در ساعت 12:05 به وقت محلی فرود آمد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از چاینا نیوز، هواپیمای بوئینگ 787 Dreamliner هواپیمایی Hainan  با سوخت هواپیمایی بیولوژیکی که از روغن پخت‌وپز تولید شده بود پرواز کرد. این پروژه بیانگر اولین پرواز سبز با استفاده از سوخت زیستی است.

این شرکت حمل‌ونقل هوایی اعلام کرد: استفاده از سوخت‌های زیستی به کاهش انتشار کربن کمک کرده و اطمینان و ایمنی پرواز را نیز تضمین می‌کند.

مدیر شرکت هواپیمایی مذکور Sun Jianfeng اظهار کرد: کاپیتان پرواز 787 می‌گوید  پرواز امروز با سوخت زیستی مانند پرواز با هواپیمای معمولی ایمن است و موتور هواپیما در حداکثر ارتفاع 41 هزار اینچی همچنان عملکرد خوب و پایداری دارد.

وی گفت: هدف خطوط هوایی Hainan حفاظت از محیط‌زیست و توسعه محیط‌زیست بوده و این پرواز ثابت کرد که این هواپیما توانایی پرواز با استفاده از سوخت‌های زیستی را دارد.

وی در ادامه افزود: در آینده با استفاده از هواپیمای جدید و برنامه‌های جدید رایانه‌ای بهینه‌سازی پرواز صورت خواهد گرفت.

دارین مورگان  مدیر استراتژی سوخت پایدار در بوئینگ اظهار کرد: پرواز امروز هواپیمایی Hainan نقطه عطف مهمی در پرواز است و سوخت پایدار این پرواز نیز توسط شرکت ملی چینی سینوپک Sinopec تولید شده است.

وی گفت: بوئینگ سال‌ها با Sinopec  و بسیاری دیگر از سهامداران چینی همکاری کرده تا زنجیره تامین سوخت پایدار حمل‌ونقل و فناوری جدید برای حمایت از صنعت ایجاد شود. ما منتظر همکاری‌های بیشتر با چین در آینده هستیم.

خطوط هوایی Hainan اولین پرواز داخلی مسافری با سوخت زیستی را در سال 2015 انجام داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: