• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استمهال تسهیلات کشاورزی مردم مناطق سیل زده کلات در دستور کار قرار گرفت

فرماندار شهرستان کلات گفت: با دستور استاندار خراسان‌رضوی، مبلغ 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ستاد بحران خراسان رضوی برای ترمیم و بهسازی جاده روستای ژرف شهرستان کلات تخصیص داده شد.

سید اصغر موسوی تبار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: استاندار خراسان رضوی به منظور بررسی اقداماتی که برای بازسازی مناطق سیل‌زده صورت گرفت از روستای ژرف بازدید نمودند و در همین راستا گزارشی کامل از اقدامات و فعالیت‌های بازسازی که در شهرستان انجام شد، به ایشان ارائه شد.

وی افزود: به دستور استاندار، استمهال تسهیلات کشاورزی مردم مناطق سیل‌زده در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد به برای توسعه و بهسازی جاده‌ها و مسیرهای روستایی استان،  مبلغ 120 میلیارد ریال اعتبار برای ترمیم و بهسازی مسیر روستاهای ژرف، آبکمه، برده و باغکند اعتبار برای استان اختصاص یافت که از این مقدار 60 میلیارد ریال آن برای بهسازی و توسعه راه‌های روستایی شهرستان کلات تخصیص یافته است.

تا این موضوع پیگیری شود و همچنین مقرر شد تا مبلغ 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ستاد بحران خراسان رضوی برای ترمیم و بهسازی جاده ژرف و روستاهای هم مسیر آن شامل روستای آبکمه، برده و باغکند هزینه شود.

فرماندار کلات تصریح کرد: مطابق اعلام استاندار، برای افرادی که نسبت به بازسازی و مقاوم سازی منازل خود اقدام کنند، تسهیلات مسکن اختصاص داده شود و همچنین به مقدار تسهیلات دریافتی، از اعتبارات بلا عوض نیز بهره‌مند شوند.

موسوی تبار خاطر نشان کرد: با پیگیری‌های معاون عمرانی استانداری و با حضور دکتر شیران خراسانی نماینده مردم مشهد و کلات، دکتر اخوان عبداللهی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی و نیز تعدادی از مسئولین استانی جلسه‌ای برگزار و مقرر شد که در مدت سه سال با برنامه‌ریزی مداوم راه‌های روستایی شهرستان که نیاز شدید به توسعه و بهسازی دارند، به سطح برخوردار خراسان‌رضوی برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: