• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معرفی استاد دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان دانشمند برگزيده كشور

دكتر محمدجعفر ياحقی، استاد دانشكده ادبيات و علوم انسانی و مدير قطب علمی فردوسی و شاهنامه دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان دانشمند برگزيده كشور معرفی شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، دكتر محمدجعفر ياحقي، استاد دانشگاه فردوسی مشهد  روز گذشته در پنجاه و پنجمین همايش ملی اعطاي جايزه موقوفه موسسه فرهنگي البرز در تالار همایش‌های سوره در تهران، به انتخاب و پيشنهاد بنياد ملی نخبگان كشور به دريافت لوح و نشان و جايزه دانشمند برگزيده كشور نائل آمد.
اين جايزه كه از سوي موقوفه بنياد فرهنگي البرز تخصیص‌یافته بود، تنها به چهار دانشمند در رشته‌های پزشكي، فني، علوم پایه و علوم انساني تعلق گرفت. 

اين جايزه علاوه بر لوح تقدير و نشان بنياد فرهنگي البرز شامل بيست سكه بهار آزادي بود كه دكتر یاحقی بلافاصله پس از دريافت پشت تريبون رفت و ۲۰ سكه بهار آزادي جايزه خود را به دو دانشجوی كرد زلزله‌زده از استان كرمانشاه تقديم كرد و از بنياد البرز خواست با اين مبلغ وسيله ادامه تحصيل دو دانشجوي كرد زلزله زده را فراهم آورند.

یاحقی اعلام كرد كه من هم زلزله‌زده هستم و حال‌وروز دانشجوي بی‌خانمان زلزله رده را می‌دانم.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۴۷ كه من دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد بودم، در جنوب خراسان زلزله آمد و تمام هستي خانواده‌ام را از دست دادم و لذت کمک‌های مردمي به زلزله‌زدگان در اوج نياز چشيدم.
استاد دانشكده ادبيات و علوم انسانی اضافه کرد: آن سال دكتر علي شريعتي كه استاد من بود در دانشگاه فردوسی مشهد ستادي براي كمك به زلزله‌زدگان ترتیب داد و ما دانشجويان زلزله‌زده را تحت پوشش حمايت خود قرار داد. بنابراين من درد دانشجوي زلزله‌زده را خوب می‌فهمم.

یاحقی  ابراز اميدواري كرد كه هرچه زودتر آن دانشجويان زلزله‌زده بتوانند غم‌های خود را فراموش كنند و با درخشيدن در عرصه‌های علمي به دريافت جايزه بنياد فرهنگي البرز نائل آيند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: