• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حقوقدان برجسته غربی مطرح کرد؛

«فساد» و «لابی‌گری» پیام حقوق بشر آمریکایی

یک حقوقدان غربی با اشاره به نفوذ لابی‌گری و فساد در دادگاه‌های بین‌المللی گفت: این دادگاه تحت تاثیر اشارات آمریکا فعالیت می‌کند و آمریکا و متحدانش هم مشخص است که ناقض‌ ترین‌ها در حوزه حقوق بشر هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی همایش «مدافعان حرم، مدافعان حقیقی حقوق بشر» کارلو کوربوچی در ارتباط با بی‌توجهی نظام‌های حقوقی کشورهای غربی و آمریکایی به حقوق انسانی افراد اظهار کرد: متاسفانه آنچه جای عدالت پروری و تساوی حقوق میان انسان‌ها را در غرب و آمریکا گرفته، «لابی‌گری» است.

وی ادامه داد: متاسفانه اصلاحات صورت گرفته در نظام حقوقی و قضایی کشورهای غربی و آمریکایی مبتنی بر نفع افراد قدرتمند و صاحب نفوذ و پایمال شدن حقوق مردم عادی است.

این فعال حوزه بین‌الملل با انتقاد از روند فعالیت دادگاه های بین‌المللی تصریح کرد: متاسفانه فساد تا بدنه دادگاه های بین‌المللی نیز نفوذ کرده تا آنجا که بطور کاملا سلیقه‌ای و مطابق میل آمریکا و متحدانش به پرونده‌ها رسیدگی می‌شود.

این فعال حوزه بین‌الملل گفت: نمونه‌های آن کاملا مشخص بوده، پرونده‌های حقوق بشری علیه ایران در کمتر از یک روز رسیدگی می‌شود و پرونده‌هایی مانند 11 سپتامبر سالیان سال است، بلاتکلیف مانده و هنوز نتیجه آن اعلام نشده است.

کوربوچی عنوان کرد: آنچه مشخص بوده همین است که مدعیان حقوق بشر و اجرای دموکراسی فقط در قد و قواره یک ادعا حرف می‌زنند کمااینکه عملکرد آنها نشان می‌دهد ناقض‌ترین ها در حوزه حقوق بشر هستند چرا که اصلا نه به حقوق بشر اعتقادی دارند و نه از آن چیزی می‌فهمند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: