• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1287-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

روز کتاب‌گردی؛

شهین‌دخت مولاوردی:
استقبال از طرح کتابگردی بیش از حد تصورم بود

شهین‌دخت مولاوردی گفت: در جریان بازدید از کتابفروشی‌های شهر مشهد استقبال بسیار زیادی را از این طرح مشاهده کردم  که بیش از حد تصورم بود.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور شهروندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص ارزیابی خود از طرح روز ملی کتابگردی در کتابفروشی‌های  مشهد، ‌اظهار کرد: به واقع فکر نمی‌کردم که با این حجم از استقبال مردم و به خصوص جوانان از این طرح روبه‌رو شوم و از این بابت بسیار خوشحال هستم.

وی ادامه داد: حضور پرشور اقشار مختلف مردم در کتابفروشی‌های مشهد اتفاق بسیار خوب و امیدوار کننده است که سبب می‌شود تا ما به آینده‌ای روشن و نسلی آگاه خوش‌بین باشیم. برگزاری چنین طرح‌هایی موجب جلب توجه عموم مردم جامعه به مقوله فرهنگ می‌شود که نفس این موضوع نیز بسیار دارای اهمیت است. 

مولاوردی تصریح کرد: هنگامی که در جامعه نگران کم‌رنگ شدن فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف مردم هستیم اجرای چنین طرح‌هایی با سطح استقبال چشمگیر  ما را  بسیار خوشحال و امیدوار می‌کند و نشان می‌دهد که باید در این خصوص برنامه‌ریزی‌های بیشتری انجام داد.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور شهروندی عنوان کرد: بسیاری از مردم و مسئولان نگران کم شدن توجه مردم به کتاب به دلیل گسترش فضاهای مجازی هستند ولی خوشبختانه ما امروز شاهد هستیم که با کمک دستگاه‌های مختلف موج خوبی شکل گرفته است که می‌تواند توجه به کتاب را در جامعه ارتقاء دهد. 

وی ابراز امیدواری کرد: با ادامه فرهنگ‌سازی و اقدامات موثری مانند طرح کتابگردی کتاب و کتابخوانی بتواند در جامعه ایران به جایگاه اصلی و شایسته خود برسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: