• پنجشنبه ۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-1490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

عواید فروش کتابکده نردبان آسمان کاشمر صرف تجهیز کتابخانه‌ای در یک روستای مناطق زلزله زده غرب می‌شود

مسئول باغ حکمت ترشیز کاشمر گفت: تمامی عواید امروز پنج شنبه از محل فروش کتابکده نردبان آسمان کاشمر صرف تجهیز کتابخانه ای در یکی از روستاهای منطقه زلزله زده غرب کشور می شود.

دکتر سهیل سادات رادیولوژیستی که بیشتر از حرفه خود دغدغه مسائل فرهنگی دارد، ظهر امروز در حاشیه مراسم فروش و همچنین جمع آوری کتاب های اهدایی به کتابکده نردبان آسمان جهت تجهیز کتابخانه ای در منطقه زلزله زده غرب کشور به خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان، گفت: مقرر شده با کمک فرهنگ دوستان کاشمر و جمعی از خیرین بتوانیم در راستای بخشی از کمک های فرهنگی به مردم غرب کشور کمک کنیم.

وی افزود: امروز تمام عواید حاصل از خرید کتاب موسسه باغ فرهنگ ترشیز به همراه کتاب‌هایی که به عنوان نذر فرهنگی اهداء شود و یا کمک‌های نقدی و همچنین اسباب بازی و یا وسایل کودکان که به صورت اهدایی تحویل شود جهت رفع گوشه‌ای از مشکلات زلزله زدگان به یکی از روستاها اهداء گردد.

مسئول باغ حکمت ترشیز کاشمر با اعلام اینکه این طرح به مدت دو ماه ادامه دارد، اظهار کرد: این کمک‌ها به روستایی که چند روستای دیگر را نیز بتواند تحت پوشش قرار دهد اهدا می‌شود.
سادات تاکید کرد: هدف فقط تجهیز نیست بلکه کیفیت کتاب‌ها بسیار مدنظر است بر همین اساس تلاش داریم کتاب‌های مورد نیاز تامین شود.

وی همچنین با بیان اینکه برای ساخت یک کتاب خانه با چند نفر از خیرین صحبت هایی شده که قول هایی نیز داده اند، بیان کرد: روستایی که برای تجهیز مدنظر قرار گیرد خواهر خوانده فرهنگی موسسه باغ فرهنگ ترشیز  شده و این موجب می شود بعد از تجهیز هر شش ماه یک بارمجدد برای رفع نواقص از آن سرکشی کنیم.

سادات با بیان اینکه هرچند تاکنون روستای مورد نظر شناسایی نشده اما از فعالین فرهنگی  منطقه خواسته‌ایم روستای هدف را معرفی کنند، گفت: با توجه به اینکه آقای زیباکلام نیز با مبالغی که جمع آوری کرده‌اند تصمیم بر بهسازی چهار روستا گرفته‌اند سعی می‌کنیم اگر این کار سخت افزاری را آماده کنند ما نیز  در حوزه نرم افزاری اقدام کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد؛ این طرح مرحمی بر  دل جوانان این مناطق باشد هرچند اکنون تمامی کتاب های اهدایی جمع آوری خواهد شد اما در زمان ارسال تنها کتاب‌های با کیفیت در رده های سنی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مسئول باغ حکمت ترشیز کاشمر با بیان اینکه اطلاع رسانی در این زمینه جهت دریافت کمک‌های نقدی و یا اهداء کتاب تا دو ماه دیگر به طور مداوم ادامه دارد، بیان کرد: اگر برخی افراد هم به صورت نقدی کمک کنند در پایان تمام وجه جمع اوری شده صرف خرید کتاب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طی دو ماه آینده با تشکیل کمیته ای تصمیم گیری می شود که در روستای شناسایی شده به چه نحوی عمل کنیم تا بالاترین راندمان را بتوانیم به دست بیاوریم، عنوان کرد: برای مجموعه کتابکده نردبان آسمان مهم کیفیت کار نه تنها تهیه چند کتاب و ارسال آنها به منطقه زلزله زده است.

سادات ادامه داد: هرچند اغلب در زمان زلزله و بلایا اسیب های مختلفی داریم و کمتر به آسیب فرهنگی توجه می شود ولی نگاه ما به نیازهای ثانویه و به صدمات روحی و روانی  که  ایجاد می شود و سرمایه های فرهنگی که از بین رفته است.

وی در پایان استقبال از این طرح را بسیار مطلوب دانست و افزود: قطعأ این استقبال بعد از ظهر بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: