• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-2087-5
  • خبرنگار : 15234
  • منبع خبر : ----

/در دایره هنر هفتم/

افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم رشد برای اولین بار در مشهد برگزار شد

دبیر جشنواره بین المللی فیلم رشد گفت: در این دوره از جشنواره هزار و ۲۵۷ اثر از داخل و خارج به چهل و هفتمین جشنواره  فیلم رشد ارسال و ۲۶۱ اثر به مرحله بالاتر راه یافته است.

به گزارش ایسنا - منطقه خراسان محمود شفق، شامگاه سوم آذر ماه در مراسم افتتاحیه چهل و هفتمین جشنواره فیلم رشد که در محل سالن صبای صداوسیمای خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد:  هزار و ۲۵۷اثر به جشنواره رسیده است که از این تعداد، ۷۰۷ اثر بین المللی، ۲۴۲ اثر از بین الملل خارجی، ۱۴۰ اثر فرهنگیان، ۳۲ اثر از دانشجو معلمان فیلم ساز و ۱۳۶ اثر از دانش آموزان فیلم ساز است. 

شفق  ادامه داد: ۲۶۱ اثر به مرحله بالاتر راه یافت که از این تعداد ۱۱۳ اثر در بخش بین‌الملل، ۶۵ اثر از خارج کشور، ۴۱ اثر از فرهنگیان، ۷ اثر از معلمان و ۳۵ اثر از دانش آموزان بوده است.

وی افزود: آثار در پنج طبقه بندی مستند، آموزشی، پویانمایی، فیلم داستانی کوتاه آموزشی و تقویتی بوده و فیلم داستانی بلند و تربیتی در محورهای اقتصاد مقاومتی، فرهنگی، تمدن، تعلیم و تربیت، مشارکت اجتماعی وعلم و زندگی بوده است.

شفق بیان کرد: ۶۵ اثر از ۳۷ کشور به این جشنواره ارسال شده که آثار ۱۸ کشور از جمله سوئیس، چک، فرانسه، ترکیه، ایسلند، ژاپن، اسپانیا، آلمان، نروژ و غیره به مرحله دوم راه یافته‌اند.  

همچنین این آثار پس از 5 روز رقابت در مشهد توسط 15 داور بین الملل ایرانی و 5 داور بین الملل خارجی، از نظر فنی محتوایی مورد بررسی قرار می‌گیرند و از هر بخش ۳ اثر انتخاب می‌شود.

دبیر اجرایی این جشنواره با بیان اینکه دهم آذر ماه نتایج اعلام و جشنواره به پایان خواهد رسید؛ گفت : جشنواره فیلم رشد گامی برای رشد و تعالی آموزش و پرورش و راهی برای ورود هنر به عرصه تعلیم و تربیت است. 

شفق ادامه داد: ‎پیام این جشنواره صلح، دوستی، مکارم اخلاقی، آزادی و استفاده از تکنولوژی روز در بحث تعلیم و تربیت است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: