• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کارشناس مسائل سیاسی:

رشادت‌های مدافعان حرم چهره واقعی «حقوق بشر آمریکایی» را نمایان کرد

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم گفت: رشادت های مدافعان حرم معنای حقیقی دفاع از انسانیت است نه حقوق بشر آمریکایی.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی همایش «مدافعان حرم، مدافعان حقیقی حقوق بشر» محمد صادق کوشکی» ضمن تشریح مفهوم «حقوق بشر» از نگاه غرب و آمریکا گفت: آنچه مسلم بوده حقوق بشر امروز تبدیل به یک مفهوم وارداتی و تشریفاتی از سوی غرب و آمریکا شده است.

وی افزود: در حقیقت حقوق بشر به یک مفهوم «اومانیستی» و «سکولاریستی» تبدیل شده که در اختیار تمدن غرب قرار گرفته بطوریکه وقتی در مورد این مفهوم صحبت می‌شود منظور از بشر یک شهروند اروپایی و آمریکایی است نه یک مسلمان مظلوم در منطقه خاورمیانه.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آمریکا و کشورهای اروپایی در طول عمر سیاسی خود آنقدر قوانین حقوق بشری را نقض کرده‌اند که امروز کمتر کسی است این مفهوم را که صرفا حقوق غربی‌ها و آمریکایی‌ها را مدنظر می‌گیرد، مبارک بداند.

کوشکی در مقابل به جایگاه والای مدافعان حرم پرداخت و افزود: در مقابل شان مدافعان حرم را ببینید، اینها مدافعان حقیقی انسانیت و بشریت بوده و انسانیت بوده و هستند و تا پایان تاریخ جاودانه می‌مانند.

وی در ارتباط با برگزاری همایش «مدافعان حرم، مدافعان حقیقی حقوق بشر» گفت: برگزاری چنین همایش‌ها و پرداختن به موضوع مدافعان حرم بسیار حائز اهمیت است چرا که به قول شهید خرازی تاکنون «درشت» گفته شده اما «درست» گفته نشده است، تبلیغات‌های خوبی صورت گرفته اما هنوز نتوانسته‌ایم به موضوع مدافعان حرم آنطور که باید و شاید بپردازیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: