• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی در دیدار با فرمانداران استان:

تحت تاثیر هیچ فشاری حتی از جانب نمایندگان قرار نمی‌گیریم

استاندار خراسان رضوی گفت: ما به عنوان دولت تحت تاثیر هیچ فشاری حتی از جانب نمایندگان مجلس قرار نمی گیریم.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در دیدار با فرمانداران شهرستان‌های استان خراسان رضوی اظهار کرد: جابه جایی‌ها در مناصب مدیریتی استان از جمله در سمت استاندار، فرماندار، بخشدار و روسای ادارات به خصوص در دولتی که چهار سال دوم خدمت خود را طی می کند امری کاملا طبیعی است.

وی افزود: این تغییرات با هدف ایجاد انگیزه جدید در نظام مدیریتی صورت می گیرد و به معنای نادیده گرفتن اقدامات گذشته مدیران نیست. ما به عنوان دولت تحت تاثیر هیچ فشاری حتی از جانب نمایندگان مجلس قرار نمی گیریم.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر توجه به شایسته گزینی و روحیه خدمت به مردم در مدیریت‌های استان، اظهار کرد: در این راستا مرزهای سنی، جنسی و قومی اثری ندارد بلکه توجه به جوانان و بانوان در مدیریت نیز مورد نظر است. 

رشیدیان بر بکارگیری نیروهای جوان، بانوان و کادرپروری در درون مجموعه دولت تاکید و بیان کرد: هیچ‎‌وقت طرفدار نگاه‌های کمیته امدادی نبوه‌ایم و هیچ وقت کار نباید فدای ملاحظات تبلیغی شود، اما اگر بردار و یا خواهر اهل سنتی شایستگی انتصاب بر پست مدیریتی را دارد نباید به او ظلم کرد بلکه می‌بایست این جایگاه را به او داد.

وی تاکید کرد: باید از بانوان و جوانان نیز برای سمت‌های کلیدی و مدیریتی متناسب با شایستگی‌های آنان استفاده شود تا ظرفیت مدیریتی آن‌ها رشد داده شود.

استاندار خراسان رضوی همچنین به برخی شکایات مبنی بر اقامت نداشتن برخی مسئولان ادارات در شهرستان‌های محل خدمت اشاره و بیان کرد: قحط الرجال نداریم، لذا مسئولی باید مسئولیت بگیرد که خود و خانواده‌اش در محل اقامت داشته باشند. اگر کسی برای خود و خانواده‌اش سطح خاصی را تعریف کرد به درد تصدی پست مدیریت نمی‌خورد. این تفکر با تفکر دولت و انقلاب سازگاری ندارد.

رشیدیان گفت: مسئولی که به شهرستانی با برخی کمبودها اعزام می شود باید بکوشد تا ضعفهای آن شهرستان را برطرف کند نه اینکه خانواده اش را در مرکز استان سکونت دهد و خود در رفت و آمد بین مرکز استان و شهرستان باشد.

وی افزود: از نکات قوت دولت های یازدهم و دوازدهم دیپلماسی خارجی قوی است. باید تلاش کرد داخل نظام هم این دیپلماسی و تعامل برقرار شود.

استاندار خراسان رضوی افزود: فرمانداران به تعبیری نماینده صِرف دولت نیستند، بلکه نماینده حاکمیت هم به حساب می آیند، از این رو تعامل با همه اجزا و ارکان نظام از وظائف آن‌ها است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: