• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-884-5
  • خبرنگار : 15220
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اقتصادی استاندار:

کشور ما در تولید بسیاری از صنایع در مقایسه با کشورهای منطقه سرآمد است

مدیرکل امور اقتصادی استاندار:گفت: کشور ما در تولید بسیاری از صنایع در مقایسه با کشورهای منطقه سرآمد است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی رسولیان امروز در همایش توانمندی‌های شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری خراسان رضوی با بیان اینکه کشور ما امروز در زمینه بسیاری از تولیدات از جمله موتور، رب و مواد شیمیایی در مقایسه با بسیاری از کشورهای منطقه سرآمد است، اظهار کرد: اهمیت شرکت‌های فناور و دانش بنیان برای ایجاد ارتباطات بهتر و استفاده از ظرفیت‌هایی که خراسان رضوی در پالایشگاه‌ها و سایر بخش‌ها دارد، در تمام دنیا آشکار است.
 
وی ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور به دلیل تکنولوژی‌هایی که استفاده می‌شود، توان تولیدی بالایی ندارند و برای حل این مشکل نیازمند توجه جدی در قالب تغییر در تکنولوژی، روش‌های تولیدی، نوع کالا و خدماتی که ما آن‌ را تولید می‌کنیم، هستیم و هرچه تلاش کنیم با افزایش تعرفه نمی‌توانیم جلوی واردات این کالاها را بگیریم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: حدود 140 واحد لبنیاتی در استان خراسان رضوی وجود دارد اما در رقابت با بازارهای همسایه چندان موفق نیستیم لذا تکنولوژی‌هایی که کالایی را تولید می‎کنند باید توان رقابتی و تولیدی خود را بالا ببرند که در این میان نقش تولیدات شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان بسیار اهمیت دارد. در این صورت ما می‌توانیم روش‌های جدید تکنولوژی را انتخاب کرده و در بازارهای بین‌المللی حضور پیدا کنیم.

رسولیان با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان باید رویکرد رقابتی را اساس کار خود قرار دهد، تصریح کرد: ما امروز می‌توانیم شاهد تاثیر پارک‌های علم و فناوری باشیم. در حال حاضر کشور هنگ‌کنگ چهارمین بازار صادراتی برای خراسان رضوی به شمار می‌رود. این در حالی است که هنگ‌کنگ کشوری نیست که به راحتی بتواند کالا وارد کند.
 
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه در واقع اشکالاتی در تمام واحدهای تولیدی وجود دارد که بخش عمده‌ای از آن‌ها به ما مربوط می‌شود، نه به شرکت‌های دانش‌بنیان، عنوان کرد: در حال حاضر شرکت‌های دانش بنیان در کشور ما با مشکلات بسیاری از جمله مسایل مالی، برقراری ارتباطات و رقابت روبه‌رو هستند.

وی با تاکید براینکه شرکت‌های دانش‌بنیان خراسان رضوی بالغ بر 10 میلیون دلار صادرات داشته‌اند، تصریح کرد: ما به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در نظر داریم فضاهای مناسبی را جهت استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کنیم و تسهیلات مطلوبی را به این شرکت‌ها بپردازیم؛ امیدواریم که بتوایم شرایط بهتری را برای توسعه و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان نیز فراهم کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: