• یکشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2686-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

اشتغال بیش از 4 هزار نفر در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استان

استاندار خراسان رضوی گفت: حدود 4 هزار و 109 نفر در شرکت‌های دانش بنیان و فناور استان مشغول به کار هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان امروز در نشست شبکه جامع دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان خراسان رضوی که در ساختمان شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اعلام اینکه اکنون 350 محصول توسط شرکت‌های دانش بنیان استان تولید شده است، عنوان کرد: در حال حاضر 164 شرکت دانش بنیان و 250 شرکت فناور در مراکز رشد و پارک علم و فناوری استان فعالیت می‌کنند. 

وی با بیان اینکه طی پنج سال گذشته 1000 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بر روی شرکت های دانش بنیان استان خراسان رضوی صورت گرفته است، ادامه داد: این شرکت‌ها 10 میلیون دلار صادرات به کشورهای مجاور و اروپایی داشته‌اند که این امر نشان می‌دهد شرکت‌های دانش بنیان ما این ظرفیت را دارند که بتوانند در سطح ملی و بین‌المللی بدرخشند. 

استاندار خراسان رضوی با تاکید براینکه مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان باید مجددا مورد بررسی قرار بگیرند، افزود: بایستی ساخت و ساز و فضای جدید برای شرکت‌های دانش بنیان استان در نظر گرفته شود تا مسائل و مشکلات این شرکت‌ها برطرف گردد. 
  
رشیدیان با بیان اینکه شبکه جامع دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان، باعث شده جایگاه دانشگاه‌های خراسان رضوی نه تنها در سطح علمی بلکه در سطح بین‌المللی ارتقاء یابد، تصریح کرد: شبکه جامع دانشگاه‌های استان با هدف تعامل بین روسای دانشگاه‌ها برای ارتقای سطح علمی آن‌ها، بهره‌گیری و اشتراک‌گذاری ظرفیت‌ها، امکانات و اساتید دانشگاه‌ها با یکدیگر و مشاوره و همکاری آن‌ها راه‌اندازی شد. 

ضرروت رجوع به دانشگاهیان برای حل معضلات و مسائل خراسان رضوی

وی خواستار مشارکت دانشگاه‌ها در حل معضلات و مسائل استان شد و اضافه کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های اساتید، دانشکده‌ها، پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نوع ارتباط با دستگاه‌های اجرایی استان باید در شبکه جامع دانشگاه‌ها استان مورد بررسی قرار گیرد و برای حل مشکلات استان نیز به فرهیختگان رجوع شود.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش استان خراسان رضوی، عنوان کرد: طی سه سال گذشته خراسان رضوی در حوزه پژوهش همواره رتبه برتر را کسب کرده است و امسال نیز باید تلاش کنیم که نواقص و مشکلات سال‌های گذشته در نمایشگاه پژوهش استان را برطرف نماییم. 

وی ادامه داد: ما باید موانع که میان ایده‌های پژوهشی نخبگان و تبدیل آنان به پروژه‌های اجرایی را برداریم و حتی اگر لازم است بخش‌های دولتی و خصوصی نیز برای حل این مسئله در نمایشگاه پژوهش و فناوری امسال حضور یابند .ما می‌توانیم از این نمایشگاه به عنوان فرصت بی‌بدیل برای تسهیل اقدامات پژوهشگران به منظور حل معضلات استان بهره ببریم. 

استاندار خراسان رضوی گفت: امیدواریم در شبکه جامع دانشگاه ها و نهادهای علمی خراسان رضوی در خصوص مسائل منطقه ویژه علم و فناوری مشارکت بیشتری داشته باشند تا شرایط بهتری برای شرکت‌های دانش بنیان استان فراهم گردد.  

رشیدیان با اشاره به اینکه ما نیازمند همکاری تمام دانشگاه‌های استان برای حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین هستیم، خاطرنشان کرد: هر دانشگاه برای این که بتواند از دانشگاه اول و دوم به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کند، ابتدا باید ارزیابی از تعداد فارغ‌التحصیلانی که توانسته‌اند اشتغال ایجاد کنند، داشته باشد تا اگر مشکلی در نحوه آموزش، نیازسنجی بازار و سایر عوامل در این زمینه وجود دارد، شناسایی و برطرف شود.

تفکر بسیجی در تمام کشورها پیروزی آفرین است

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: توسعه تفکر بسیجی نه تنها در جمهوری اسلامی ایران بلکه در مرزهای کشورهای منطقه از جمله سوریه و عراق نیز پیروزی آفرین است و برای مردم این کشورها در ایجاد حرکت، کوشش در برابر افراطی‌گری و تروریست پیروزی آفرین بوده است. نمونه این تفکر بسیجی در سیدحسن نصرالله،  دبیرکل حزب‌الله لبنان بود که توانست با تدبیری خردمندانه، توطئه پیچیده‌ای که نزدیک بود لبنان را به یک کشور بحران زده تبدیل کند، نه تنها منحل کند، بلکه نخست وزیر لبنان را بدون هیچ مساله‌ای به این کشور باز گرداند و درایت و تدبیر خود را به دیگران دیکته کند.

استاندار خراسان رضوی یادآور شد: امیدواریم بتوانیم اصل تفکر بسیجی که محتوای آن تدبر و آینده نگری است را توسعه بخشیم و بسیجیان با تلاش های هدفمند، علمی و برنامه ریزی شده خود در تمام مسائل کشور به نتیجه برسند و همچنین بتوانیم از دانشجویان و اساتید بسیجی با روحیه جهادی در حوزه علم آموزی و حل مشکلات استان بهره بیشتری ببریم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: