• دوشنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-4287-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

شهردار مشهد:
از فرهنگ و هنر مشهد یک صدا بلند نمی‌شود

شهردار مشهد گفت: امروزه در شهر خود سالن تئاتر، سالن موسیقی و حتی خانه هنرمندان نداریم زیرا که از فرهنگ و هنر مشهد یک صدا بلند نمی‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، قاسم تقی‌زاده خامسی شب گذشته در جلسه اتاق گفت‌وگوی اصحاب فرهنگ و هنر در استانداری اظهار کرد: صحبت کردن در این جمع برای من کار سختی است زیرا اگر بخواهم از کتاب بگویم تمامی افراد حاضر در این جمع از من کتابخوان‌تر هستند و در تمامی عرصه‌های هنر از من پیشروتر بوده‌اند.

وی ادامه داد: روزی که به مشهد  مشرف شدم به لطف اعضای محترم شورای شهر برای سمت شهرداری انتخاب شدم من اولین کنفرانس خبری خود را در مدرسه‌ای برگزار کردم که در آن تحصیل کردم خواستم این پیام را بیان کنم که همه‌چیز از فرهنگ شروع می‌شود.

شهردار مشهد افزود: هر اقدامی در کشور اگر زمینه فرهنگی و هنری نداشته باشد به نظر من باید به عنوان یک فعالیت بیهوده از آن یاد کرد.

تقی‌زاده خامسی خاظرنشان کرد: ما در شهری زندگی می‌کنیم که در مرکز آن ثامن‌الائمه است همچنین در کنار آن فردوسی، اخوان ثالث، شفیعی کدکنی، مطهری و شریعتی و... را داریم اما سوال آنجاست که چرا در فقر فرهنگی به سر می‌بریم؟

وی با اشاره به سوابق هنر در مشهد بیان کرد: از دیرباز در کشور فیلم و تئاتر اجرا می‌شود ولی امروزه نمی‌توانیم بگوییم که سالن تئاتر، سالن موسیقی و حتی خانه‌ی هنرمندان در شهر داریم زیرا که از فرهنگ و هنر مشهد یک صدا بلند نمی‌شود.

شهردار مشهد تصریح کرد: من به این درک آن رسیدم که اگر همه کارهای دنیا را در مشهد انجام دهم اما هنرمندان عنایتی به موضوع نداشته باشند بی‌ثمر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ارسطو هنر را اینگونه تعریف می‌کند که هنرمند آنچه را که طبیعت نتوانسته بسازد را تکمیل می‌کند، تاکید کرد: من امروز دست خود را دراز می‌کنم و خدمت شما عرض می‌کنم شهرداری کامل در خدمت شما است اما باید با یک صدا در کنار هم قرار بگیریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: