• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1384-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خبر داد

پرداخت 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک‌ها در سال جاری در استان

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری خراسان رضوی گفت: طی 7 ماه اول سال جاری 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک‌ها پرداخت شده است.

علی رسولیان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان در خصوص میزان صادرات استان در 7 ماه اول سال جاری اظهار کرد: در این مدت صادرات استان خراسان رضوی یک میلیون و 204 هزار تن به ارزش یک میلیارد و 14 میلیون دلار بوده است.

وی ادامه داد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ ارزشی 13 درصد رشد داشته و تراز واردات ما نیز 7 ماهه اول سال جاری 157 هزار تن به ارزش 197 میلیون دلار بوده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری خراسان رضوی افزود: این رقم 24 درصد از نظر وزنی و 4 درصد از نظر ارزشی رشد داشته و تراز بازرگانی استان  817 میلیون دلار مثبت بوده است.

رسولیان با بیان اینکه بیشترین کالای صادراتی استان خراسان رضوی مربوط به زعفران بوده تصریح کرد: همچنین در کنار آن سیم، کابل و تجهیزات برقی نیز صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه مقصد کشورهای هدف ما برای صادرات افغانستان، ترکمنستان، عراق، امارت و هنگ کنگ بوده است، عنوان کرد: همچنین واردات نیز به کشور ما انجام شده که عمده‌ترین اقلام آن شامل پنبه خام، برنج و نهادهای دامی بوده که در این مدت به کشور ما وارد شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین کشورهایی مانند ترکیه، امارات، پاکستان، ازبکستان و کره واردکنندگان استان به شمار می‌آیند. 

رسولیان با بیان اینکه در این هفت ماهه اول سال جاری که گذشت مجموع بانک‌های استان 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند، گفت: که نسبت به پایان سال گذشته تقریبا میزان 10 درصد مانده تسهیلات پرداختی ما رشد را در این مدت نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: در این مدت هفت ماهه 5 هزار 372 طرح اشتغال‌‍زا خرد تسهیلات دریافت کردند که مبلغ آن 70 میلیارد و 122 میلیون تومان بوده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: تسهیلاتی که ما در این مدت پرداخت کردیم در بخش تسهیلات صادراتی حدود 34 میلیارد تومان، در بخش تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای 233 تومان و در بخش خدمات بازرگانی 650 میلیارد تومان، در بخش صنعت و معدن 402 میلیارد تومان و در بخش کشاورزی نیز 286 میلیارد تومان مجموعه تسهیلاتی بوده که در سطح استان خراسان رضوی پرداخت شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: