• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-5114-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

عکاسی از بوستان خورشید ممنوع است؟

شهردار منطقه 9 مشهد گفت: به طور کلی عکاسی و فیلم‌برداری از نمای شهر در بوستان خورشید ممنوع نیست.

ساسان نورین‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در واکنش به اعتراض برخی از شهروندان به ممنوعیت عکاسی با دوربین عکاسی در بوستان خورشید، اظهار کرد: به طور کلی ممنوعیتی برای عکس‌برداری شهروندان در بوستان خورشید وجود ندارد، اما در مواردی محدودیت‌هایی برای عکاسی و فیلم‌برداری از منازل وضع شده است.

وی با بیان اینکه «این محدودیت‌ها در حد توصیه است»، ادامه داد: بر این اساس بنا به اعتراض و درخواست اهالی محلات نزدیک به پارک، در پهنه‌های حاشیه‌ای بوستان خورشید که رو به منازل مردم است به بازدیدکنندگان گفته می‌شود تا به منظور رعایت حریم خصوصی اهالی از منازل مردم يا قاب تصاويري كه پشت صحنه رو به منازل مجاورين پارك هستند عکاسی و فیلم‌برداری نکنند، اما عکاسی و فیلم‌برداری در پهنه‌های بالایی پارک از فضا و نمای شهر مشهد محدودیتی نداشته و مورد امنیتی ندارد.

شهردار منطقه 9 مشهد تصریح کرد: با این وجود عکاسی و فیلم‌برداری با دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای در بوستان خورشید همچون سایر فضاهای عمومی در سطح شهر مقررات خاص خود را دارد و باید با مجوزهای رسمی صورت گرفته و با اطلاع مأموران حراست پارک انجام شود.

به گزارش ایسنا، پیش از این برخی از شهروندان به ممانعت مأموران حراست بوستان خورشید مشهد از عکاسی با دوربین عکاسی در این پارک اعتراض کرده بودند. به گفته این افراد حراست بوستان خورشید علت این امر را «موارد امنیتی عکاسی از نمای شهر» عنوان کرده بودند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: