• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-5387-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خبر داد

حضور 835 ناشرداخلی و 135 ناشر بین‌المللی در نوزدهمین نمایشگاه کتاب مشهد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از حضور 835 ناشرداخلی و 135 ناشر بین‌المللی در نوزدهمین نمایشگاه کتاب مشهد خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید سعید سرابی که ظهر امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ناشران جهان اسلام و هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در پردیس کتاب مشهد سخن می‌گفت، اظهار کرد: ناشران خارجی حاضر در نمایشگاه شامل 110 نمایندگی انتشارات و 25 ناشر رسمی هستند.

وی ادامه داد: این ناشران مجموعا از 20 کشور مختلف با 29 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که برخی از کشورهای شرکت‌کننده در این نمایشگاه عبارتند از ترکمنستان، تاجیکستان، تاتارستان، لبنان، سوریه، مراکش، اندونزی، عراق، افغانستان و... . 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه این نمایشگاه از 9 تا 15 آذر ماه سال جاری در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهد شد، تصریح کرد: همزمان با این نمایشگاه، نمایشگاه‌های ملی کتاب دفاع مقدس و پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزار خواهد شد.

سرابی عنوان کرد: سه راهبرد اساسی برای نمایشگاه کتاب امسال در نظر گرفته شده است که نخستین آنها شامل توسعه کمی نمایشگاه می‌شود که در همین راستا ما برنامه‌هایی را برای افزایش حضور مردم، حضور ناشران مطرح و ... در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: راهبرد دوم ما در این نمایشگاه حضور تشکل‌ها و مجموعه‌های مردم نهاد است و از همین رو ما شاهد بخش‌های مختلفی هستیم که با محوریت تشکل های فرهنگی برگزار خواهد شد از جمله طرح انتخاب کتاب سال که به یکی از تشکل‌های حوزه بانوان سپرده شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: سومین راهبرد ما در نمایشگاه کتاب امسال توجه به موضوع پایتخت فرهنگی جهان اسلام است که در همین راستا دعوت از میهمانان و برگزاری برنامه‌های مرتبط با این رویداد بزرگ فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است.

سرابی خاطرنشان کرد: نمایشگاه امسال شاهد جلوه‌های خوبی از همکاری بین نهاده‌های مختلف خواهد بود و در همین راستا ما همکاری‌های کم سابقه‌ای را با مرکز حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، شهرداری مشهد، معاونت فرهنگی شهرداری مشهد، کمیسیون فرهنگی شورای شهر و ... خواهیم داشت.

وی بیان کرد: نمایشگاه از روز 9 آذر ماه گشایش خواهد یافت و مراسم افتتاحیه آن در ساعت 17:30 عصر همین روز در مرکز همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: میهمانان ویژه این برنامه دکتر حیدریان رئیس سازمان سینمایی کشور، سردار غیب‌پرور فرمانده بسیج مستضعفین، دکتر صدری رئیس منطقه‌ای آیسسکو، دکتر مظاهری رئیس منطقه‌‌ای اکو و ... هستند و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در صورت پایان جلسه هیات دولت که با موضوع بودجه سال آینده برگزار می‌شود، در مراسم حضور خواهند داشت.

سرابی با بیان اینکه برنامه‌های جانبی مختلفی برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: کاروان نمادین فرهنگ و هنر از سطح شهر مشهد و محلات مختلف آن به سمت نمایشگاه حرکت خواهد کرد و با اجرای برنامه‌های فرهنگی رهسپار محل نمایشگاه خواهد شد. 

وی افزود: برگزاری چهاردهمین دوره انتخاب کتاب سال استان، برگزاری هفته فرهنگی الجزایر، شب‌های شعر مختلف، رونمایی از آثار جدید حوزه چاپ و نشر، نقد و بررسی آثار فاخر منتشر شده، شب‌های فرهنگی شهرستان‌ها و ... از جمله دیگر برنامه‌های این نمایشگاه به شمار می‌رود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: میهمانان زیادی برای شرکت در برنامه‌های جانبی این نمایشگاه دعوت شدند که از جمله آنها می‌توان به مصطفی رحماندوست، دکتر اشرف‌زاده، سعید تشکری، کیوان ساکت، محمدرضا سرشار، سردار گل‌علی بابائی و ... اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: