• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3586-5
  • خبرنگار : 15235
  • منبع خبر : ----

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد:

استاد "سعید مرتضوی" مصداق عالم و اندیشمند است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: استاد سعید مرتضوی، استاد برجسته مدیریت دانشگاه فردوسی مصداق عالم و اندیشمند است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی صالحی صبح امروز در مراسم آیین نکوداشت"دکتر سعید مرتضوی، استاد برجسته گروه مدیریت دانشگاه فردوسی مشهد" که در دانشکده علوم اداری و اقتصاد این دانشگاه  برگزار شد، عنوان کرد: افرادی مانند دکتر سعید مرتضوی ستاره های درخشانی در محیط های آکادمیک و علمی کشور هستند.

وی با تاکید براینکه تمایز انسان‌های برجسته و اساتید بزرگوار در محیط‌های علمی جنبه حکیمانه دارد، خاطرنشان کرد: فضای علمی فضایی است که همه در آن سعی دارند از یکدیگر سبقت بگیرند تا از علم بهره جویند، اما معمولا حکیم شدن و جامعیت شخصیتی دُری است که در صدف هرفردی پرورش نمی یابد. استاد بزرگوارم جناب دکتر مرتضوی که بنده هم متاثر از نفس و نگاه ایشان بوده ام قطعا این ویژگی را دارا هستند و نیز در کنار شخصیت آکادمیک و پروفسور بودن، جنبه های کم نظیری از جمله قوام شخصیتی، تعادل روحی، نگاه عمیق، تعبد و دین داری و همچنین دردمندی و هوشمندی در وی وجود دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه دکتر مرتضوی اگر نگویم در دانشگاه فردوسی کم نظیر است، حتما بی نظیر است، افزود: ایشان همیشه به دنبال رصد آسیب‌های اطراف خود است و پس از شناسایی این عوامل فرصت و دغدغه را در ذهن خود ایجاد می‌کند که تامل کند و این تاملات ذهنی خود را در محافلی صادقانه و صریحانه و نهایت تعهد اجتماعی به باورهای ملی خود مطرح کند؛ حقیقتا چنین شخصیتی کم نظیر است. 

صالحی با اشاره به هفته بسیج گفت: از منظر بنده دکتر مرتضوی به معنای واقعی یک بسیجی است و هر آنچه که در منظومه فطری امام و رهبری تدوین شده را وی دارا است. بنده شهادت می‌دهم که در مولفه های وی تعهد،علم، بینش، بصیرت را دیده ام.

وی اظهار کرد: دکتر مرتضوی مصداق عالم و اندیشمند است و در شخصیت ایشان سیادت و بزرگی دیده می شود که موجب آرامش اطرافیانشان می‌گردد.

استاد مرتضوی، علم و آگاهی را در کنار آرامش و امید دارا است

در ادامه این مراسم  دکتر عبدالرضا جوان جعفری رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه استاد مرتضوی در همه جا هستند و عین حال استقلال و اعتدال خود را در حد اعلاء حفظ کرده‌اند، گفت: ایشان علم، آگاهی و دانش را در کنار آرامش و امید دارا هستند. همچنین تیزهوشی ذاتی و اکتسابی ایشان محصول بیش از چهاردهه مجاهدت و تلاش علمی است و هیچ گاه باعث نشده از آن در راستای منافع شخصی استفاده کنند.

وی افزود: مناعت طبع و عزت نفس دکتر مرتضوی غرور و تکبر را از وی دور کرده است.  ایشان با وجود اینکه روشن فکری صاحب نظر، صاحب اندیشه و صاحب تئوری هستند، اما شخصیتی متحول، متقی و دارای معرفت، اخلاق و عرفان دینی هستند.

رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد:  استاد مرتضوی ضمن دردمندی و دغدغه مندی و با وجود حساسیت نسبت به آسیب های اجتماعی و مشکلات سیاسی، اعتدال را در همه مقاطع، اظهارات و سخنرانی ها در اوج خود رعایت نموده است. طبیعتا شخصیت وی در هر جریان که باشد، باعث افتخار است. 

جوان جعفری عنوان کرد: دکتر سعید مرتضوی در خانواده‌ای بزرگ، اصیل، شناخته شده، مردم دوست، مردم مدار، عالم دوست و عالم پرور در شهرستان بجنورد متولد شد. این ویژگی‌ها و نوع تربیت خانوادگی باعث شکل گیری شخصیتی ظریف، دقیق و نکته بین در وی شده است.

وی، تواضع و فروتنی را خصلت بارز شخصیت دکتر مرتضوی دانست و افزود: وی توانسته اقتدار علمی و توان علمی که بالاترین درجات آکادمیک و دانشگاهی محسوب می شود، را در دانشگاه فردوسی مشهد و در سطح ملی کسب کند. 

رییس دانشکده علوم اداری و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد تاکید کرد: علی رغم سلامت کامل جسمانی و روانی، شهرت علمی و همچنین اصرار دانشگاه به دکتر مرتضوی جهت ادامه فعالیت، وی گفت "هرچیزی زمانی دارد و من حس میکنم فرصت و زمان آن فرا رسیده که بازنشسته شوم و فضا را برای جوانان و آیندگان باز نمایم. "

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: