• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 969-1191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی اعلام کرد:

شرایط مساعدتی سنددارکردن منازل اراضی موقوفه با پرداخت حق تقدیمی

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی گفت: با موافقت تولیت آستان قدس رضوی، مصوبه سنددار شدن منازل مسکونی واقع در اراضی موقوفه آستان قدس رضوی تصویب شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، غلامرضا رحمتی‌زاده اظهار کرد: پس از انتصاب حجت الاسلام رئیسی به عنوان تولیت آستان قدس رضوی و انجام بازدیدهای مستمر و دوره‌ای از مناطق حاشیه شهرها و روستاهای گوناگون، یکی از درخواست‌های مکرر عموم مردم رسیدگی به وضعیت صدور سند رسمی اجاره مربوط به منازل مسکونی احداث شده در اراضی موقوفه آستان قدس رضوی بوده است.

وی تصریح کرد: در این ارتباط یکی از مهمترین مباحث مربوطه، پرداخت حق تقدیمی آستان قدس رضوی از سوی ساکنان منازل مزبور بوده است. با دستور تولیت آستان قدس رضوی کارگروه ویژه‌ای جهت بررسی و رفع این مورد تشکیل شد که پس از برگزاری جلسات متعدد و انجام کارشناسی‌های لازم، در نهایت با موافقت تولیت آستان قدس رضوی مصوبه مساعدتی در جهت سنددار شدن منازل مسکونی واقع در اراضی موقوفه آستان قدس رضوی صادر شد.
رحمتی‌زاده افزود: این اقدام در راستای تحقق موارد مندرج در منشور هفت گانه رهبر معظم انقلاب است. براساس مفاد این مصوبه و مطابق شیوه نامه مصوب ابلاغی، صاحبان اعیان مسکونی واقع در اراضی موقوفات آستان قدس رضوی می‌توانند متناسب با مساحت و موقعیت منطقه موردنظر از معافیت و تسهیلات مربوط به پرداخت حق تقدیمی آستان قدس رضوی در راستای سند دار کردن منازل خود و در جهت کمک و مساعدت به اقشار نیازمند و ضعیف بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در راستای تأمین امنیت خاطر مشمولان این مصوبه و سنددار شدن عرصه منازل مسکونی واقع در حاشیه شهر و روستاهایی که اراضی آن متعلق به موقوفات آستان قدس رضوی است، شرایط مساعدتی ویژه برای معافیت و اقساط بلند مدت مربوط به پرداخت حق تقدیمی آستان قدس رضوی، برای صاحبان منازل مذکور فراهم شد.

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 3 هزار و 900 درخواست از سوی مردم به ادارات و دفاتر پیشخوان جهت بهره مندی از این مصوبه ثبت شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: