• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1884-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری:

کیفیت صددرصدی مسکن مهر به ماهیت پروژه و ناظرین آن بازمی‌گردد

مدیرکل دفتر عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: اینکه کیفیت مسکن مهر به صورت صددرصدی اجرا شده یا نه، این امر به ماهیت پروژه و ناظرینی که در هر یک از پروژه ها مسئولیت داشتند و به چه صورتی توانستند به تعهداتشان عمل کنند، بازمی گردد.

مهدی سالیانی در گفت و گو با ایسنا- منطقه خراسان در خصوص وضعیت مسکن مهر در استان اظهار کرد: برنامه ریزی برای احداث حدود ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر در استان شده بود که عملیات ساخت حدود ۹۱ هزار واحد از این تعداد به پایان رسیده است. همچنین برنامه‌ریزی شده که نیمی از این ۳۰ هزار واحد باقی مانده در سال جاری و تا اوایل سال ۹۷ به پایان برسد.

وی ادامه داد: در استان خراسان رضوی در مجموع ۷۰ درصد واحدهای مسکن توسط تعاونی ها و ۳۰ درصد آن توسط انبوه سازان ساخته شده است.

مدیرکل دفتر عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: اما کلیت موضوع با توجه به ساختاری که تعریف شده این است که کیفیت پروژه ها به نحوی است که تحت نظر سازمان نظام مهندسی ساخته شده و نظارت آن توسط ناظرین ذی صلاح این سازمان صورت گرفته است.

سالیانی افزود: ولی اینکه کیفیت آن ها به صورت صددرصدی اجرا شده یا نه، این امر به ماهیت پروژه و ناظرینی که در هر یک از پروژه ها مسئولیت داشتند و به چه صورتی توانستند به تعهداتشان عمل کنند، بازمی گردد.

وی با بیان اینکه در مجموع واحدهای مسکن مهر پوشش مهندسی لازم را داشته است، خاطرنشان کرد: ممکن است مشابه ساخت و سازهای بقیه عمل ساخت و سازهای مسکن مهر و غیر مسکن مهر، شدت ضعف‌هایی داشته ولی به نظر می رسد کیفیت لازم در ساخت و ساز این ساختمان ها لحاظ شده است.

مدیرکل دفتر عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه مسکن مهر در چندین قالب تعریف شده است، عنوان کرد: متولی مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بنیاد مسکن و متولی شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر اداره کل راه و شهرسازی است. شهرهای جدید گلبهار و بینالود هم تشکیلات مخصوص به خود را در وزارت راه و شهرسازی دارند. در واقع ۹۰ هزار واحد مسکن مهر ساخته شده در این سه قالب برنامه ریزی می شود.

سالیانی اظهار کرد: به جز تعاونی‌ها و انبوه سازان، گاهی هم افراد مجوزی برای ساخت و ساز مسکن مهر در زمین خود گرفته اند که در چارچوب خود تعریف شده و اجرا می شود.

وی در خصوص ساخت و ساز مسکن گفت: مسکن تابعی از عوامل کلی و وضعیت کلی اقتصاد کشور است؛ یعنی در بخش مسکن مانند سایر بخش‌های اقتصادی کشور ممکن است رکود وجود داشته باشد. میزان رشد ساخت و ساز مسکن را می توان با توجه به تعداد پروانه‌هایی که در سال ۹۶ صادر شده با سال گذشته تحلیل کرد و اطلاعات لازم را کسب نمود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: