• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4286-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل انجمن پیشگیری از سرطان نسترن اعلام کرد؛

آموزش سبک زندگی سالم و خودآزمایی سرطان به 15 هزار دانش‌آموز مشهدی

مدیرعامل انجمن پیشگیری از سرطان نسترن گفت: 15 هزار دانش آموز در زمینه سبک زندگی سالم و پیشگیری از سرطان آموزش توسط مدرسان این انجمن در مدارس مشهد آموزش دیده‌اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهندس محمد تقی میراحمدی امروز در افتتاحیه سومین سمپوزیوم پیشگیری از سرطان نسترن، هدف اصلی این همایش را شناسایی و یافتن استراتژی‌های پیشگیرانه با چشم‌انداز داشتن جامعه‌ای عاری از سرطان دانست و اظهار کرد: پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان، مدیریت و درمان هدفمند سرطان، تغذیه و مکمل‌های دارویی و نقش آن‌ها در پیشگیری از سرطان و مطالعات پایه و میان رشته ای سرطان از محورهای اصلی این سمپوزیوم هستند .
 
 وی ادامه داد: انجمن پیشگیری از سرطان آوای مهر نسترن از سال ۹۴ به وصیت خانم نسترن رزمجو، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که خود نیز در اثر ابتلا به سرطان به دیار باقی شتافت ، شروع به فعالیت نموده است. 

مدیرعامل انجمن پیشگیری از سرطان نسترن، پیشگیری، تشخیص زودهنگام و درمان هدفمند سرطان از جمله اهداف اصلی این انجمن اعلام کرد و افزود: جهت نیل به  این اهداف  ما تاکنون در ۱۰۰ مدرسه دخترانه در مقطع راهنمایی و دبیرستان به آموزش در خصوص غربالگری سرطان، تغذیه سالم، ژنتیک، ورزش و روانشناسی توسط پزشکان، متخصصین و اساتید دانشگاه پرداخته ایم.

میراحمدی گفت: برگزاری کمپین های مختلف، تهیه بروشورهای آموزشی و چاپ و نشر  دو فصلنامه انگلیسی و فارسی در ارتباط با سرطان با  عناوین Cancer Press و آوای نسترن از دیگر اقدامات مرکز نسترن است.
 
  وی اضافه کرد: جهت نیل به اهداف پژوهشی و تحقبقاتی،  این مرکز درحال انجام طرح‌های پژوهشی درارتباط با جداسازی سلولهای سرطانی از گردش خون (CTC) باهمکاری اساتید و پژوهشگران حوزه سرطان  و ارسال نمونه بیماران  مبتلا به سرطان به  کشور سوئد است.

راه‌اندازی کلینیک طب پیشگیری و ارتقا سلامت

مدیرعامل انجمن پیشگیری از سرطان نسترن از راه‌اندازی کلینیک طب پیشگیری و ارتقا سلامت توسط این انجمن در مشهد خبر داد و بیان کرد: تشکیل مرکزطب پیشگیری و ارتقاء سلامت باهدف معاینات کامل دوره ای، تشکیل پرونده الکترونیک جهت مراجعه کنندگان، انجام برنامه های غربالگری، آموزش ارتقای کیفیت زندگی، آموزش مهارتهای زندگی، ارائه خدمات مشاورهای سلامت و انجام تستهای تشخیصی تخصصی و تجهیز آزمایشگاه CTC از دیگر اقدامات در حال انجام این مرکز است که به زودی در مشهد شاهد آن خواهیم بود.

میراحمدی یادآور شد: سومین سمپوزیوم بین المللی پیشگیری از سرطان نسترن توسط مرکز مردم نهاد نسترن و  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی، جهاد دانشگاهی خراسان و دبیر خانه سلامت وزارت ورزش و جوانان از 8 الی 11 آذرماه درحال برگزاری است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: