• چهارشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-3885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رحیمی‌جهان‌آبادی:

شورای امنیت از نقش کشورهای اثرگذار در حل بحران سوریه غافل نشود

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه معارضان سوری در شرایط برتر نسبت به دولت حاکم در سوریه قرار ندارند، گفت: بر این اساس بیان پیش شرط در آستانه مذاکرات ژنو ۸ صرفا منجر به انحراف مذاکرات و به نتیجه نرسیدن آن خواهند شد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از خانه ملت، جلیل رحیمی جهان آبادی  با اشاره به درخواست معارضان سوری برای عدم ایفای نقش بشار اسد در مرحله انتقالی در راستای برگزاری مذاکرات ژنو ۸، گفت: هم اکنون معارضان در شرایط برتر نسبت به دولت حاکم در سوریه قرار ندارند لذا بیان پیش شرط صرفا منجر به انحراف مذاکرات و به نتیجه نرسیدن مذاکرات ژنو ۸ خواهند شد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحران سوریه یکی از بحران‌های انسانی خاورمیانه طی هفت سال گذشته تلی می شود، اظهارکرد: باید اذعان کرد که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد لذا اگر دولت سوریه یا معارضان این مسئله را نپذیرند نمی توانند بحران سوریه را حل کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه هر شهروند سوری باید بتواند در تشکیل دولت آینده این کشور اظهار نظر کند و این مهم شامل حامیان بشار اسد و منتقدان دولت می شود، ادامه داد: در این میان نباید از نقش کشورهای اثر گذار در منطقه مانند ایران، سوریه و ترکیه غافل شد لذا سازمان ملل متحد باید در نشست ژنو 8 نسبت به این مهم توجه کند.

این نماینده مجلس دهم تصریح کرد: در مذاکرات سیاسی هر کدام از طرفین تلاش می کنند که بیشترین امتیاز را دریافت کنند و اقدام معارضان سوری نیز در این راستا تلقی می‌شود اما معارضان باید به شرایط کنونی حاکم بر سوریه نیز توجه داشته باشند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری مذاکرات سوری-سوری راهکار حل بحران سوریه است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با رفع بحران این کشور، مردم مظلوم سوریه بتوانند طعم شیرین ثبات و امنیت را درک کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: