• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-4085-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

حسینی خبر داد؛

موضوع تغییر استاندار خراسان رضوی از دستور کار دولت خارج است

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در خصوص تعیین تکلیف استاندار در خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به رضایت دولت از عملکرد رشیدیان، موضوع تغییر استاندار در حال حاضر از دستور کار دولت خارج است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید جواد حسینی در نشست خبری که با حضور هیات رئیسه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان در خانه احزاب برگزار شد، اظهار کرد: یکی از آن اهدافی که برای خانه احزاب پیگیری می‌کردیم این بود که خانه احزاب ضمن آنکه بتواند به صورت نگاه صنفی ضریب نفوذ احزاب را افزایش دهد تعامل مناسبی را با دستگاه‌ها برقرار کند، یعنی یک طرف میز مدیران دستگاه‌ها را بنشانیم و در طرف دیگر احزاب بتوانند از این مسئولان پرسشگری داشته باشند.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که امروز سازمان‌ها اگر دانش‌بنیان کار خود را پیگیری نکنند توفیقی برایشان حاصل نخواهد شد بنابراین نظام جامع برنامه‌ریزی مبتنی بر دانش بایستی با یک رفتار و حرکات سازمانی قرار گیرد.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از اقداماتی که قابل گفتن است در استانداری به عنوان ابتدایی‌ترین کاری که باید شکل بگیرد این است که ما می‌توانیم ادعا کنیم نظام جامع برنامه‌ریزی در استانداری استقرار پیدا کرده است، افزود: یعنی ابتدا در استان با دعوت از اساتید و محققان دانشگاهی و باتوجه به اسناد بالادستی مسائل اصلی استان مرور شد و از دل آن‌ها مسائلی که باید در اولویت بیشتر قرار بگیرند استخراج و سپس بر مبنای اسناد فرا دستی برای آنها برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد.

حسینی خاطرنشان کرد: در حوزه آب، انرژی، راه و زیرساخت‌ها در استان یک افق 20 ساله را ترسیم کردیم، از اهداف اساسی که دولت پیگیری می‌کند 16 هدف کلان آن در واقع به استانداری مربوط می‌شود، در ردیف بعدی از این 16 عدد 8 مورد آن به حوزه معاونت اجتماعی، سیاسی و امنیتی بازمی‌گردد که آن‌ها را به 78 هدف کلی تقسیم‌بندی و سپس آن‌ها را عملیاتی کردیم.

وی بیان کرد: همچنین 780 فعالیت برای تحقق آن‌ها در نظر گرفتیم، در چهار ماه اول سال از 127 هدف عملیاتی 85 درصد آن محقق شده و از 780 فعالیت نیز در این بازه زمانی 90 درصد آن محقق شده است.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: مدل جامع برنامه‌ریزی چهار جز دارد، در ابتدا یک طرح برنامه، دوم مدل اجرای آن، سوم ارزیابی آن و در نهایت بهبود عملکرد است.

حسینی با بیان اینکه بر اساس این نگاه در سال جاری 6 هدف استراتژی و راهبردی برای استان مشخص کردیم، تصریح کرد: این اهداف عبارتند از رونق تولید و اشتغال، کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی، استقرار، تثبیت، حفظ  و ارتقای امنیت، حقوق شهروندی، توسعه مشارکت‌ها و ارتقا فعالیت‌های فرهنگی جز اهداف راهبردی ما بشمار می‌آیند.

وی با اشاره به اینکه امروزه موضوع رونق تولید و اشتغال بسیار مهم است، افزود: در این بخش در حال حاضر 2500 میلیارد تومان در بخش صنعت و کشاورزی پروژه آماده بهره‌برداری بوده و 10 هزار و 500 میلیارد تومان در بخش صنعت تا آخر سال جاری پروژه آماده بهره‌برداری داریم، به دلیل فعالیت‌های رونق‌بخش در موضوع تولید از رتبه 23 کسب و کار به رتبه سوم دست پیدا کردیم.


معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه در موضوع اشتغال نیز از تابستان سال گذشته تا تابستان سال جاری 184 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد  کردیم که 23 درصد از اشتغال کل کشور را تشکیل می‌دهد، عنوان کرد: یعنی هیچ زمان استان خراسان رضوی بعد از انقلاب بیشتر از 6 درصد سهم اعتبارات کشور را نداشته، با وجود آنکه 8 درصد جمعیت استان را داریم هیچ زمان بیشتر از 6 درصد اعتبار نداشتیم.
وی افزود: به لحاظ سرمایه‌گذاری نیز حدود 9 برابر سرمایه‌گذاری خارجی در دولت تدبیر و امید در خراسان رضوی افزایش پیدا کرده است و همچنین از نظر صادرات نیز در سال جاری نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش پیدا کرده است

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین تراز تجاری ما مثبت شده و 12 هزار میلیارد تومان نیز برای رونق تولید به واحدهای صنعتی موجود در استان داده شده تا بتوانند کار خود را به سمت جلو به حرکت در آورند.
وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان بسیار مهم هستند، تاکید کرد: در حال حاضر در استان 419 شرکت دانش‌بنیان و فناور داریم که اکنون 350 مورد محصول تولید می‌کنند و 4409 نفر در واقع در این شرکت‌ها دانشجویان و فارغ‌التحصیلان هستند.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی بیان کرد: همچنین هزار میلیارد سرمایه‌گذاری در حوزه  این شرکت‌ها صورت گرفته و در سال 95 میزان 10 میلیون دلار صادرات انجام دادند.
حسینی با اشاره به اینکه در برنامه‌ریزی‌های استان در حال حاضر امسال 160 هزار فرصت شغلی را پیش‌بینی کردیم، تصریح کرد: در برنامه ششم نیز سالانه 8 درصد رشد اقتصادی برای کشور در نظر گرفته شده و همچنین برای استان نیز8.7 درصد پیش‌بینی را لحاظ کردیم.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز امری مهم بشمار می‌آید، خاطرنشان کرد: به طور میانگین بعد از انقلاب سالانه 15 درصد رشد آسیب‌های اجتماعی را شاهد بودیم یعنی ما در کنترل آسیب‌های اجتماعی خیلی موفق نبودیم.

حسینی اظهار کرد: در سال 95 حدود 84 پروژه پیرامون کنترل آسیب‌های اجتماعی در استان پیاده کردیم و برای اولین بار است که بودجه‌های این پروژه خارج از بودجه‌های سنواتی می‌آید.

وی بیان کرد: در حال حاضر 120 تشکل غیر دولتی در امر کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی فعال هستند همچنین امنیت نیز امری مهم تلقی می‌شود، امنیت مانند هوا است و همه‌جا نیاز به آن در ما حس می‌شود.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در خصوص تعیین تکلیف استاندار در خراسان رضوی عنوان کرد: با توجه به رضایت دولت از عملکرد استاندار این استان، تغییر رشیدیان در حال حاضر از دستور کار دولت خارج است.

وی با اشاره به اینکه نگاه دولت این است که در زمان تصدی رشیدیان به عنوان استاندار خراسان رضوی شرایط استان در مقوله های مخلتف رو به بهبودی بوده است، ادامه داد: دولت دوازدهم تصمیم داشت همه استانداران کشور را تغییر دهد اما از نظر خود برگشت و برخی استانداران از جمله استاندار خراسان رضوی در مسئولیت خود باقی ماندند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: