• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-6687-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد با کیفیت‌تر از گذشته برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد با کیفیت‌تر از گذشته برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، سید سعید سرابی که عصر امروز در آیین افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب ناشران جهان اسلام در مرکز همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی مشهد سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: با همکاری همه نهادهای مربوطه در این دوره شاهد افزایش بخش‌های جشنواره و کیفیت آن‌ها خواهیم بود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه با سه راهبرد اصلی در ستاد مرکزی پیگیری شد، نخست اینکه این برنامه در راستای برنامه‌های مشهد 2017 برنامه‌ریزی شود و در آخرین روزهای این سال به صورت جدی پیگیری شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: راهبرد دوم کیفی‌سازی نمایشگاه بود و راهبرد سوم توجه به تشکل‌ها و مجموعه‌های مردم‌نهاد تعیین شده بود که به صورت جدی پیگیری شد.

سرابی خاطرنشان کرد: 835 ناشر داخلی در فضایی معادل 21 هزار متر محصولات خود را ارائه خواهند کرد که حجم بسیار بالایی است و سبب شده تا نمایشگاه مشهد جایگاه ویژه‌ای را در کشور داشته باشد.

وی عنوان کرد: هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس در این دوره از نمایشگاه در کنار نمایشگاه کتاب حضور دارد که اقدام بسیار مفیدی است که موجب افزایش کیفیت این دوره از نمایشگاه خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: بخش نمایشگاه مشهد 2017، هفته فرهنگی الجزایر و مجموعه نویسندگان کشور سوریه نیز در این نمایشگاه حضور دارند که جزو بخش‌های جانبی نمایشگاه هستند.

سرابی با بیان اینکه در طول ایام برگزاری این نمایشگاه برنامه‌های زیادی در نظر گرفته شده است، گفت: شب‌های فرهنگی شهرستان‌ها، شب‌های شعر، محافل نقد و بررسی کتاب و... از جمله این برنامه‌ها هستند.

وی اظهار کرد: همه برنامه‌ریزی‌های ما در جهت جذب مخاطب بیشتر برای نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد است که تلاش‌های زیادی برای اعتلای آن صورت گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: نهادهای مختلفی مانند مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سپاه امام رضا(ع) و به خصوص شهرداری و شورای شهر مشهد با ما در برگزاری این نمایشگاه همکاری کردند که نتیجه این همکاری، افزایش کیفیت این دوره از نمایشگاه خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: