• جمعه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-4885-5
  • خبرنگار : 15093
  • منبع خبر : ----

علم‌الهدی:

مسلمانان دست هم را بگیرند نه گریبان یکدیگر را

امام جمعه مشهد گفت: امروز بیش از هر مسئله‌ای احتیاج داریم که مسلمانان دست هم را بگیرند نه این‌که گریبان هم را بگیرند و به جان هم بیفتند. 

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تبریک آغاز هفته نیروی دریایی و همچنین هفته وحدت، اظهار کرد: در حوزه وحدت، به وحدت در بصیرت و رفتار نیاز داریم، در طول سالیان گذشته از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، مسئله وحدت سنی و شیعه و وحدت مذاهب به عنوان مسئله قابل توجه در سیاست‌گذاری‌های نظام و رهنمودهای سازنده امام و رهبری، مورد توجه بوده است.

 وی با تاکید بر اینکه شعار وحدت کفایت نمی‌کند، افزود: ما وحدت اسلامی را در دو حوزه لازم داریم، در حوزه بصیرت و در حوزه رفتار و خوشبختانه در کارنامه قریب به 40 ساله نظام مقدس اسلامی، وحدت را در حوزه‌های مختلف در حوزه رفتارهای سیاسی و مدیریت نظام به‌خوبی لمس کردیم.
 
امام جمعه مشهد تصریح کرد: در حوزه بصیرت وحدت لازم است، معنای وحدت در حوزه بصیرت این نیست که همه به یک مطلب معتقد شوند و به یک اصل اعتقاد دینی گرایش داشته باشند، وحدت در حوزه بصیرت، تشخیص مسئله اسلام در امروز است.

علم الهدی با اشاره به اینکه امروز اسلام در یک جبهه سراسری جهانی است، ادامه داد: الان همه کفر جهانی، یک پارچه و متفق برای براندازی اسلام بسیج شده‌اند و همه اسلام در جبهه این نظام و جبهه این انقلاب در برابر کفر جهانی قرار گرفته است و هرکس پیغمبر را قبول دارد و به‌طرف قبله نماز می‌خواند، هرکس قرآن را کتاب دینی خود می‌داند، باید در جبهه دفاعی پیغمبر که همه اسلام در قالب این نظام آمده قرار بگیرد.
 
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی به دومین حوزه مورد نیاز مسلمانان برای وحدت اشاره کرد و گفت: امروز بیش از هر مسئله‌ای احتیاج داریم که مسلمانان دست هم را بگیرند نه این‌که گریبان هم را بگیرند و به جان هم بیفتند، در حوزه رفتار ما به پشتیبانی از یکدیگر در مقابل کفر جهانی نیازمندیم و خوشبختانه عملیات ما این مسئله را روشن کرده، در همه حوزه‌های مدیریتی این نظام نشان دادیم و دشمن سعی می‌کند همین مسئله را از ما بگیرد.

وی خطاب به نمازگزاران گفت: اگر دشمن با تأسیس وهابیت و جریان‌های تکفیری مثل داعش و بقیه جریان‌های تروریستی مسئله شیعه کشی را مطرح می‌کند، با عنوان شیعه کشی، سنی کشی هم راه می‌اندازند.
 
امام جمعه مشهد با بیان این‌که جنایات داعش، شیعیان و اهل سنت را دربر می‌گیرید، ادامه داد: مگر شهر بوکمال که بعد از آزادی ببینید از جنایات داعش چه می‌گویند، شیعه بودند؟ مگر در سوریه و عراق، این همه جنایات داعش مخصوص شیعیان بود؟ به اسم شیعه کشی می آیند اما سنی کشی هم راه می‌اندازند، از آن طرف نیز انگلیس و آمریکا، جریان های شیعه سنی ستیز می سازند، با جریان سنی ستیز، شیعه کشی می کنند.
 
علم‌الهدی عملکرد شیعه انگلیسی را عامل شیعه‌کشی جریان‌های تکفیری دانست و بیان کرد: ریگی ملعون را که گرفتند، در اظهاراتش گفته بود وقتی می‌دیدیم در شیعه کشی مقداری سست می شوند، بعضی نوارهایی که در بعضی محافل شیعه بر لعن بر خلفا و اهانت به مقدسات بود، برای آنان می‌گذاشتیم تا تحریک شوند و بیشتر شیعه بکشند، آن‌که آمده شیعه انگلیسی درست می‌کند، این کار را انجام می‌دهد تا زمینه‌سازی آدم کشی و شیعه کشی برای وهابی تروریست شود.
 
وی به جایگاه رشادت‌های مدافعان حرم در مقابل تروریست های تکفیری و بی اعتنایی شیعیان انگلیسی به مقابله با آنان اشاره و اظهار کرد: مدافعان حرمی که جانشان را کف دست گرفتند و در مقابل عواملی که جنگ های نیابی آمریکا را اجرا می‌کردند در شکل تکفیری‌ها و می‌جنگیدند، شهید می‌شدند و با همه قدرت آنان را نابود کردند، آیا از این گروه‌ها و سنی ستیزهایی که به نام شیعه ولایی انگلیس‌ها درست کرده بودند، یکی آمد در مدافعین حرم شرکت کنند؟ این‌ها در حرم امام حسین(ع) حاضر بودند خود را غرق خون کنند اما در مقابل دشمن اسلام که در 50 کیلومتری حرم امام حسین حضور دارند، قرار نگیرند.
 
علم‌الهدی، زلزله در غرب کشور که باعث ایجاد خسارت‌هایی به مردم این منطقه شده بود را نمودی از وحدت مسلمانان دانست و گفت: در موضوع زلزله اخیر غرب کشور، مسئله اتحاد مسلمانان نمود پیدا کرد که عزیزان شیعه و اهل سنت در کنار هم به امداد و یاری‌رساندن پرداختند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: