• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-7087-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

تاکید بیانیه هیات داوران جشنواره فیلم رشد بر ایجاد بازار فیلم آموزشی

در بیانیه هیات داوران چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد برایجاد زیرساخت‌های لازم جهت شکل گیری بازار فیلم آموزشی تاکید شده است.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان- وحید گلستان، رئیس هیات داوران چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مراسم اختتامییه این جشنواره که در سالن صبای صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار شد، بیانیه هیات داوران چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد را قرائت کرد.متن این بیانیه به شرح زیر است:
فیلم به عنوان رسانه معناساز و جذاب وقتی در شکل بینا رشته‌ایِ فیلم آموزشی وارد فرآیند یادگیری می‌شود با بالا بردن سطح گفتمان و انگیزه، فرصت یادگیری لذت بخش، عمیق و اثربخشی را در مخاطبان خود ایجاد می‌کند.
 
کهن بودن جشنواره  منحصربه فردِ فیلم‌های آموزشی رشد، به درستی سطح توقع جامعه را از این رویداد فرهنگی افزایش می‌دهد. لذا ضمن سپاس از تلاش‌های صورت گرفته در این دوره و پنج دهه گذشته، امید داریم که ذکر چند نکته بتواند این کوشش‌ها را به نتیجه  شایسته تری هم برساند.
1-  ایجاد زیر ساخت‌های لازم جهت شکل گیری بازار فیلم آموزشی
2-  پیش بینی شیوه‌های حمایتی مناسب و موثر از تولید فیلم آموزشی 

هیات داوران برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره توجه به این نکات را هم ضروری می‌داند؛

1-  تلاش بیشتر در جذب آثار شاخص
2-  پذیرش گزیده تر فیلم‌ها در بخش‌های مختلف جشنواره

هیات داوران ضمن ابراز خرسندی در مجموع کیفیت آثار در دو بخش مستند و پویانمایی راستودنی ارزیابی می‌کند و برخی از آثار درخشان در بخش‌های کوتاه داستانی، فرهنگیان فیلم‌ساز و دانش‌آموزان فیلم‌ساز را امیدوارکننده می‌داند اما در بخش داستانی بلند که در ارتباط با طیف گسترده مخاطب بسیار اثر بخش و خاطره‌ساز است نیاز به حمایت بیشتر و دقت حرفه‌ای افزون تر، ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: