• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-5290-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خواف:

فرهنگ و هنر در خواف غریب است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خواف گفت: بالغ بر 140 هزار نفر در شهرستان خواف سکونت دارند اما مقوله فرهنگ و هنر در این شهر غریب است.

محمد ایوبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه نوزدهمین نمایشگاه کتاب و ناشران جهان اسلام در خصوص برنامه ویژه اولین شب این نمایشگاه تحت عنوان شب فرهنگی شهرستان خواف اظهار کرد: برنامه بسیار خوبی بود مردم ما شادی را دوست دارند فضای این برنامه سراسر عشق و دلدادگی بود اینگونه برنامه‌ها نه تنها در هفته وحدت بلکه باید در طول سال تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه با اشاره به اینکه امیدوار هستیم برنامه‌هایی مانند شب گذشته بیشتر شود و همچنین  ادامه پیدا کند، عنوان کرد: برنامه‌هایی که در شب فرهنگی خواف برگزار شد متشکل از موسیقی مقامی، موسیقی سنتی خواف و برنامه تلفیق موسیقی و تئاتر و.... با محوریت سرزمین میراث‌های فرهنگی «خواف» بوده که مردم دوست داشتند و شرکت کردند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خواف تصریح کرد: همچنین بسیار علاقه دارم تور خواف‌گردی راه بیوفتد و مردم به این شهرستان سفر کنند و مناطق بوم‌گردی مانند مدرسه غیاثیه خرگرد را ببینند زیرا که پتانسیل خوبی در این زمینه وجود دارد.

ایوبی با بیان اینکه همچنین ظرفیت موسیقی خواف بسیار بالا بوده و باید بیشتر به آن پرداخته شود و در این زمینه نیز هنرمندان فراوانی وجود دارد، تصریح کرد:  این آرزوی من است که در خواف استودیوی موسیقی ایجاد شود و احداث چنین مکانی تدبیر ویژه‌ای می‌خواهد و برای این که به این افق فرهنگی دست پیدا کنیم باید تمام دستگاه‌های دولتی پا به کار شوند.

وی افزود: بالغ بر 100 نفر در بحث موسیقی در شهر خواف کار می‌کنند اما به زیرساخت‌هایی نظیر استودیو نیاز دارند همچنین نامه‌نگاری‌هایی در این خصوص انجام شده و نیاز به پیگیری‌های بیشتری دارد. 

رییس اداره ارشاد اسلامی شهرستان خواف با اشاره به اینکه در خواف به هنرهای تجسمی نظیر خوشنویسی نیز پرداخته می‌شود، تاکید کرد: به عنوان مثال فردی را داریم که قرآن را دو بار کتابت کرده اما در حال حاضر پول ندارد آن را به چاپ برساند و من از او درخواست کردم که در مراسم شب فرهنگی خواف شرکت کند اما او به دلیل اینکه کسی به او بها نمی‌دهد در این مراسم شرکت نکرد.

ایوبی خاطرنشان کرد: همچنین برای موضوعات فرهنگی و هنری نظیر سینما، استودیو موسیقی و ... نیازمند توجه ویژه استان هستیم بالغ بر 140 هزار نفر در شهرستان خواف سکونت دارند اما مقوله فرهنگ و هنر در این شهر غریب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: