• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-7587-5
  • خبرنگار : 15074
  • منبع خبر : ----

/کتاب و کتاب‌خوانی/

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی:
سرانه مطالعه استان به بالای 18 دقیقه رسیده است

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: سرانه مطالعه در استان از کمتر از 10 به بالای 18 دقیقه افزایش یافته است.

سیدجواد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب ناشران جهان اسلام اظهار کرد: برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در استان ما حلقه‌های کتاب‌نگاری تا کتاب‌خوانی را ترسیم کردیم که این حلقه‌ها شامل نویسندگان و مترجمان در حلقه اول و بعد از آن به ترتیب ناشرین، کتاب‌فروشی‌ها، کتاب‌خانه‌ها و کتاب‌خوان‌ها در حلقه‌های بعدی بود.

وی افزود: در واقع این حلقه‌ها را در انجمن کتاب‌خانه‌های عمومی استان بررسی کردیم و برای هر کدام از این‌ها برنامه‌های خاص خودشان را به صورت حمایتی داریم و این برنامه‌ها باعث شده است که من امروز بتوانم چند عدد خوشحال‌کننده خدمت شهروندان عزیز خراسانی عرض کنم. 
 
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: از جمله آن اعداد این است که نیم درصد اعتبارات شهرداری‌ها که باید به کتاب‌خانه‌ها اختصاص بدهند در هفت ماهه نخست سال جاری 400 درصد رشد کرده است.

وی اضافه کرد: همچنین ما اکنون حدود 4هزار عنوان کتاب با 8 میلیون تیراژ در سطح استان داریم، ضمن این که در استان 400 کتاب‌فروشی و 205 کتاب‌خانه نیز وجود دارد.

سیدجواد حسینی عنوان کرد: یکی دیگر از کارهایی که برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی انجام می‌پذیرد در آموزش و پرورش است که از حدود 8هزار و 500 مدرسه فیزیکی که در استان وجود دارد، 8هزار و 250 مدرسه آن دارای کتاب‌خانه مدرسه‌ای است، همچنین حلقه‌های کتاب‌خوانی جمعی به ویژه کتاب‌خوانی با خانواده را مشغول گسترش دادن هستیم به گونه‌ای که در هفت ماه نخست سال جاری 420 حلقه کتاب‌خوانی و نقد کتاب را با حضور خانواده‌ها برگزار کردیم که در آن‌ها بیش از 2هزار و 100 عنوان کتاب به نقد و بررسی گذاشته شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: