• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-5185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ابراز نگرانی روسیه از افزایش همکاری داعش و طالبان در افغانستان

نخست‌وزیر روسیه با ابراز نگرانی از همکاری میان داعش و طالبان در افغانستان گفت، مسکو به دنبال افغانستانی با ثبات است و از روند صلح در این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری طلوع، دیمیتری مدودوف، نخست وزیر روسیه روز جمعه با عبدالله عبدالله، مدیر اجرایی دولت کابل در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای در سوچی دیدار کرد و گفت: همکاری میان داعش و طالبان در افغانستان اوضاع در این کشور را پیچیده کرده است. همکاری میان این دو گروه شبه نظامی در افغانستان رو به افزایش است.

نخست وزیر روسیه ادامه داد: مسکو آماده همکاری امنیتی و نظامی با دولت کابل است. روسیه از افغانستانی مستقل، با شکوه و با ثبات حمایت می‌کند.

دیمیتری مدودوف همچنین گفت که روسیه آماده همکاری در زمینه پروژه‌های زیرساختی در افغانستان شامل بازسازی مراکز تولید انرژی، توزیع برق در شهر کابل و پروژه‌های ریلی است.

نخست وزیر روسیه افزود، مسکو از روند صلح در افغانستان حمایت می‌کند و با کابل براساس مکانیسم از پیش تعیین شده همکاری می‌کند.

مدیر اجرایی دولت افغانستان نیز گفت که طالبان فرصتی را برای حضور داعش و سایر گروه‌های تروریستی ایجاد کرده و دولت کابل با تمامی این گروه‌ها که دشمنی مشترک برای افغانستان و روسیه هستند، مقابله می‌کند.

وی ادامه داد: ناامنی یک چالش و نگرانی اصلی ماست و ما با این گروه‌های شبه نظامی مقابله می‌کنیم. حضور داعش در بخش‌هایی از افغانستان باعث بروز نگرانی زیادی شده است.

مدیر اجرایی دولت کابل با اشاره به روابط میان روسیه و افغانستان گفت: کابل نگرانی‌های کمپانی‌های روس را که می‌خواهند در افغانستان سرمایه گذاری کنند، می‌داند. افغانستان می‌خواهد همکاری بیشتری با روسیه داشته باشد.

وی همچنین از حمایت‌های دولت روسیه از روند صلح در افغانستان قدردانی کرد و از مسکو خواست تا از تاثیرش بر پاکستان برای حذف پناهگاه‌های امن تروریست‌ها در خاک این کشور استفاده کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: