• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-5285-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم گناباد در مجلس نهم:

دوران نمایندگی توام با استرس است

نماینده مردم گناباد در مجلس نهم گفت: دوران نمایندگی توام با استرس و احساس عدم رضایتمندی است.

محمد رجایی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان، اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه‌ی هر فردی که مسئولیت دارد مسئله‌ی اشتغال جوانان و مسئله بیکاری است و مراجعات زیادی وجود دارد که تقاضای استخدام و به کارگیری و معرفی دارند و این به عنوان دغدغه می‌شود.

وی ادامه داد: مناطقی که از مرکز دور هستند سرمایه‌گذاری در آن مناطق به کندی انجام می‌شود، بخش خصوصی رغبت به سرمایه‌گذاری ندارد و سرمایه گذاری در مناطقی که ارزش افزوده آن بالا نیست، یکی از مشکلات نمایندگان مناطق دورافتاده است.

رجایی خاطرنشان کرد: باید زیرساخت‌های دولت را تقویت و شرایطی را فراهم کرد تا مشوق‌هایی ایجاد شود و سرمایه‌گذاران در آن منطقه سرمایه گذاری کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم بیان کرد: در مسائل کلان مملکت بحث تورم، اشتغال و مسائل فرهنگی برای نماینده‌ها و مسئولین دغدغه‌ است و می‌توانند پیگیری کنند.

وی افزود: اشکالات ساختاری موجود دست وپای نماینده‌ها را می‌بندد و نمی‌توانند به طور موثر پیگیر اهداف خود باشند و آزادی عمل آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد .

نماینده مردم گناباد در مجلس نهم یادآور شد: بعد از نمایندگی مردم انتظارات بیشتری دارند و برخی افرادی که در دوران نمایندگی‌ام به من مراجعه می‌کردند اکنون نیزگاهی مراجعه می‌کنند، یک نماینده قبل و بعد از نمایندگی از لحاظ اجتماعی کاملا متفاوت است و در بین مردم شهرت و شناخت بیشتری کسب می‌کند.

وی با اشاره به اینکه  اگر نماینده‌ای سالم کار کند زندگی اقتصادی‌اش تغییری نمی‌کند،گفت: زندگی اقتصادی برخی نماینده‌ها گاهی بدتر هم می‌شود و من  افرادی می‌شناسم که در دوره دوم هزینه‌های زیادی برای تبلیغات صرف می‌کنند در نتیجه وضعیت مالی‌شان بدتر می‌شود و کسانی که سالم کار می‌کنند تفاوتی از نظر اقتصادی برایشان ایجاد نمی‌شود .

رجایی خاطرنشان کرد: من یکسری فعالیت‌هایی در سطح ملی انجام دادم و مسئله طرح بازنشستگان عشایر بود که خودم طراح آن بودم و آن را پیگیری کردم و وقتی تصویب شد بسیار احساس رضایت کردم.
 
وی عنوان کرد: دوران نمایندگی توام با استرس و احساس عدم رضایتمندی است و فرد ایدها و علایقی دارد که در عمل نمی‌تواند به طور کامل پیگیر ایده خود باشد، در نتیجه شاید نتواند پاسخگوی انتظارات مردم باشد.

نماینده مردم گناباد در مجلس نهم گفت: نماینده شهرستان بودن باعث می‌شود شما سنگ صبور همه‌ی مردم باشید، هر کسی که مشکل مالی، غیر مالی و حتی مسائل خانوادگی دارد به شما مراجعه می‌کند و بدین ترتیب نماینده خود را تحت فشار احساس می‌بیند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم بیان کرد: دوران نمایندگی بیشتر احساس استرس و فشار ذهنی دارد تا احساس خوش از نماینده بودن، مگر زمانی که در انجام کاری موفق شوند و کسی که مسئولانه با قضایا برخورد می‌کند استرس دارد.

وی خاطر نشان کرد: مجلس یک مکان مهم و اثرگذار است و علی رغم سختی‌ها اگر فرد احساس کند اهدافی که پیگیری می‌کند تحقق می‌یابد علاقه مند می‌شود.

رجایی ادامه داد: من در مجلس دهم کاندیدا شدم، به دلیل اینکه پیگیر چند طرح ملی وشهرستان بودم ولی برای مجلس بعدی این انگیزه قبلی را ندارم زیرا زمان آن پروژه‌ها و طرح‌ها گذشته و قابل پیگیری نیست.

وی یاد آور شد: نمایندگی در شهرهای کوچک مشکلات خاص خودش را دارد که نماینده‌ها باید درگیر کارهای فرعی شوند و وظایف اصلی‌شان تحت الشعاع قرار می‌گیرد و فرد احساس می‌کند وقت کافی برای پرداختن به مسائل اساسی مملکت را ندارد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم اظهار کرد: با توجه به مشکلات ساختاری و امکاناتی که براساس آمایش سرزمینی به مناطقی داده می‌شود، نماینده‌ها تلاش زیادی باید انجام دهند تا این امکانات را از دولت بگیرند و بخش زیادی از وقتشان در این زمینه گرفته و باعث می‌شود محافظه کار شوند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: