• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-5385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی:

هدف از ایجاد اختلاف میان مسلمانان تامین امنیت رژیم غاصب اسرائیل است

استاندار خراسان رضوی گفت:  هدف اصلی دشمن از ایجاد اختلاف بین مسلمانان، تامین امنیت رژیم غاصب اسرائیل است.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در جمع اهالی روستای خیرآباد تایباد اظهار کرد: مفتخریم که از امت رسولی به شمار می رویم که بزرگترین معجزه‌اش کتاب است و بر علم آموزی از گهواره تا گور تاکید ویژه‌ای دارد.

وی افزود: پیامبر اسلام، رسول رحمت بر عالمیان اعم از مسلمانان و غیر مسلمین است و هدف از بعثتش را اتمام مکارم و فضائل اخلاقی بیان می‌کند.

استاندار خراسان رضوی گفت: دین مبین اسلام، منادی علم و آگاهی است که حبل المتین آن وحدت و تمسک به کتاب، سنت و حب پیامبر و اهل بیت طاهرین آن بزرگوار است.

رشیدیان با بیان این که اصرار برخی افراد مبنی بر اختصاص پیامبر و اهل بیت به شیعیان، تفکر غلطی است، تاکید کرد: برادران اهل سنت نیز در این مهم با شیعیان مشترک و همراه هستند.

وی به حضور پر شور اهل سنت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) و همچنین برپایی ایستگاه‌های استقبال از زائران پیاده رضوی در دهه پایانی ماه صفر در محورهای مواصلاتی توسط اهل سنت استان اشاره و تصریح کرد: مفهوم این مشارکت و حضور قشرهای مختلف مردم اعم از علما، طلاب، زنان و مردان در مناسبت های مذهبی در کنار شیعیان موید این مطلب است که در حب پیامبر و اهل بیت با شیعیان اشتراک و اتفاق نظر دارند.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که امام راحل (ره) از همان آغازین روزهای انقلاب اسلامی با دور اندیشی، هفته وحدت را بنا نهادند و بعد از آن بزرگوار نیز مقام معظم رهبری و تمامی بزرگان نیز بر این مهم تاکید داشتند، گفت: امروز رسالت عالمان دین به عنوان وارثان انبیاء، توجه به مبنای مشترک اسلام، تقویت وحدت و همبستگی مسلمانان است.

رشیدیان افزود: گسترش اسلام در کشورهای غربی و وقوع بهار اسلامی در کشورهای عربی باعث شد دشمنان با ایجاد گروهک‌های تکفیری و صهیونیستی، کشورهای اسلامی را درگیر اختلافات و جنگ کنند.

وی با اشاره به وقوع انفجار تروریستی در صحرای سینای مصر، تصریح کرد: این واقعه دردناک نشان می‌دهد که تروریست شیعه و سنی نمی‌شناسد و از هر طریق به دنبال ضربه زدن به اسلام است.

استاندار خراسان رضوی هدف اصلی از ایجاد اختلاف بین مسلمانان را از بین بردن ظرفیت‌ها و زیر ساخت‌های کشورهای اسلامی و تلاش برای تامین امنیت رژیم غاصب صهیونیستی، گسترش شهرک سازی و جابجایی پایتخت اسرائیل به بیت المقدس دانست.

رشیدیان گفت: عدم دستیابی دشمنان به اهداف شومشان در به زانو در آوردن انقلاب اسلامی و از بین بردن این نظام مقدس، توجه به ارزش‌های دینی و الهی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است. 

وی تصریح کرد: این اقتدار به گونه ای رقم خورده که نه تنها در حوزه داخلی بلکه در معادلات منطقه ای و بین المللی نیز حضور ایران اسلامی تاثیر گذار است.
 
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: هفته وحدت فرصت بسیار مغتنمی است تا علمای بزرگوار روح وحدت و همدلی را در بین مسلمانان رواج دهند و قدردان توفیقات به دست آمده باشیم .

رشیدیان تحقق عدالت توزیعی و رسیدگی به اقصی نقاط استان را از رویکردهای اصلی دولت یازدهم و دوازدهم برشمرد و گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون شاخص برخورداری روستاهای استان در گاز رسانی از 56 به 80 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: