• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-5685-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ارتش پاکستان: حمله به دانشگاه کشاورزی پیشاور از افغانستان رهبری شده بود

ارتش پاکستان اعلام کرد، حمله روز جمعه طالبان پاکستان به کالج کشاورزی پیشاور از داخل افغانستان رهبری شد و مساله پناهگاه امن برای شبه نظامیان در افغانستان با مقام‌های کابل مطرح شده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیشن، آصف غفور، مدیر اجرایی روابط عمومی ارتش پاکستان به کانال‌های تلویزیونی گفت که از خاک افغانستان برای این حمله استفاده شده است چون تروریست‌ها با رهبری‌شان در افغانستان ارتباط داشتند.

وی ادامه داد: مدیرکل عملیات افغانستان قرار است به پاکستان بیاید و شواهد و مدارک لازم درباره پناهگاه‌های تحریک طالبان پاکستان در افغانستان به او داده می‌شود. افغانستان باید در مرزهایش با این تروریست‌ها مقابله و دولت کابل از صلح و نظم در افغانستان حفاظت کند.

در پی حمله افراد مسلح طالبان پاکستان به خوابگاه یک دانشگاه کشاورزی در پیشاور که روز جمعه رخ داد، دستکم ۹ تن کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

پلیس با حضور در "موسسه آموزش کشاورزی" پیشاور در عملیاتی دو ساعته تمام مهاجمان را از پای درآورد.

سخنگوی طالبان پاکستان روز جمعه با پذیرش مسؤولیت این حمله مدعی شد که آنها یک خانه امن آژانس اطلاعات ارتش را هدف قرار دادند.

افراد مهاجم که برقع زنانه پوشیده بودند قبل از ورود به حیاط دانشگاه یک نگهبان را هدف قرار دادند.

یکی از دانشجویان این دانشگاه گفت که ۴۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند اما در زمان حمله بیشتر آنها برای تعطیلات رفته بودند و تنها ۱۲۰ نفر حضور داشتند. 

شبکه "جئو تی وی" به نقل از منابع محلی گزارش داد که سه فرد مسلح وارد محوطه دانشگاه شده و به صورت بی‌هدف به سمت دانشجویان شلیک کردند.

در دسامبر ۲۰۱۴ نیز طالبان پاکستان با حمله به مدرسه عمومی ارتش پاکستان در پیشاور ۱۳۴ تن از دانش‌آموزان را کشت که یکی از خونبارترین حملات در تاریخ پاکستان بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: