• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-8987-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار و فرماندار مشهد:
باید کتاب‌ها به صورت موضوعی به جامعه معرفی شود

معاون استاندار و فرماندار مشهد تاکید کرد: اینکه کدام کتاب باید خوانده شود و کدام کتاب برای کدام گروه مناسب است، باید مشخص شود. باید این کار به صورت تخصصی در جامعه ما صورت گیرد؛ یعنی بتوانیم موضوعات مختلف کتاب ها را در گروه های سنی مختلف به مردم معرفی کنیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان محمدرحیم نوروزیان شب گذشته در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب و ناشران جهان اسلام در مشهد با حضور در غرفه خبرگزاری ایسنا اظهار کرد: تلاش های خوبی در این نمایشگاه صورت گرفته، به خصوص اینکه این دوره از نمایشگاه در بستر پایتخت فرهنگی جهان اسلام در حال برگزاری است و بخشی از ناشران جهان اسلام نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

وی ادامه داد: البته حضور مردم در نمایشگاه هنوز خیلی پررنگ نیست و بیشتر در روزهای آخر این حضور پررنگ تر می شود. البته تلاش شده و برنامه های حاشیه ای و جنبی خوبی نیز در نظر گرفته شده است.

نوروزیان تصریح کرد: باید در حاشیه این نمایشگاه ها برنامه هایی برگزار شود تا مردم و خصوصا نسل جوان ما با کتاب خوانی آشتی کنند. این یک بلیه و مشکلی است که در جامعه ما وجود دارد چون متاسفانه جامعه ما آنقدری که باید، کتابخوان نیست. 

معاون استاندار و فرماندار مشهد با بیان اینکه معمولا فرزندان ما درس های خود را به خوبی می خوانند و تحصیلات خود را ادامه می دهند و پس از آن کتاب را کنار می گذارند، گفت: این در حالی است که کتاب جزو ضروریات زندگی است. این باید از خانواده و مدرسه آغاز شود و سپس در سطوح عمومی جامعه این امر باید نهادینه شود.

نوروزیان خاطرنشان کرد: باید از فرصت برگزاری این نمایشگاه ها در جهت آشتی دادن نسل جوان و تحصیل کرده با کتابخوانی استفاده کرد. البته مساله مهم دیگر این است که باید موسسات و نهادها و یا اشخاصی باشند که بتوانند به صورت موضوعی کتب خوب را به مردم معرفی کنند. 

وی تاکید کرد: اینکه هر کتابی خوانده شود هم اشکال دارد. اینکه کدام کتاب باید خوانده شود و کدام کتاب برای کدام گروه مناسب است، باید مشخص شود. البته کانون پرورش فکری کودکان این اقدامات را برای جامعه هدف خود صورت می دهد ولی باید این کار به صورت تخصصی در جامعه ما صورت گیرد؛ یعنی بتوانیم موضوعات مختلف کتاب ها را در گروه های سنی مختلف به مردم معرفی کنیم.

معاون استاندار و فرماندار مشهد بیان کرد: یکی از کارهایی که می توان در این نمایشگاه ها و حاشیه آن برگزار کرد، همین موضوعات است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: