• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1991-5
  • خبرنگار : 15224
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

فضای گفت‌وگو و تعامل را در خراسان رضوی پربار کنیم

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از خصوصیات پیامبر(ص)، ایجاد فضای گفت‌وگو و تعامل بود، ما نیز این ظرفیت را در خراسان رضوی پربار کنیم تا اشخاص، با هر ذهنیت و عقیده بتوانند کنار یکدیگر بنشینند و گفت‌وگو کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در همایش «محمد، بشیر هدایت» که امروز 12 آذرماه در سالن ابن‌هیثم دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: مسلما رسالت پیامبر اعظم(ص) و هدف برانگیختن ایشان اعتلای انسان‌ها براساس عدالت، آزادی و رشد ارزش‌های انسانی بود که این موضوع را با تزکیه و تعلیم انسان‌ها دنبال کردند. امروزه با توجه به این که بعد از پیامبر خاتم دیگر پیامبری برانگیخته نشده بر عهده اولیا و علمای دین است که اعتلای انسان‌ها را به عهده بگیرند.

وی در خصوص وضعیت کشورهای اسلامی گفت: ما در سرزمین‌های اشغالی شاهد حاکمیت شخصی به نام نتانیاهو هستیم تلاش او برای تغییر قبله، همکاری با ترامپ و حمایت از داعش در سوریه به صورت آشکار انجام گرفت. از طرف دیگر ما در کشورهای اسلامی شاهد جنگ و برادرکشی هستیم اتفاقی که در حال حاضر در یمن رخ می‌دهد، آنقدر گسترده بوده که حتی سازمان ملل به تنگ آمده و خواهان توقف آن شده است.

رشیدیان ادامه داد: همچنین تا چندی پیش مساله داعش وجود داشت که بسیاری از کشورهای منطقه را درگیر کرده بود. از سوی دیگر ترامپ اعلام کرده که می‌خواهد آمریکا  قدرت برتر جهان باشد و حتی به هم‌پیمانان خود رحم نمی‌کند و عربستان را گاوی می‌داند که تا می‌توان باید آن را دوشید و همه این اتفاقات باعث می‌شود که نتوانیم وضعیت خوبی را برای جهان اسلام متصور شویم.

رشیدیان خاطرنشان کرد: حال در چنین بحبوحه‌ای ضروری است که مسلمانان و علمای امت پیامبر(ص) هم‌فکری کنند و بنگرند اکنون که تومار داعش برچیده شده و مردم سوریه و عراق توانستند این فتنه را از بین ببرند، چه باید کرد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: امروز امت پیامبر نیازمند این است که علمای روشن‌ضمیر در همه جا با ایجاد رابطه همه‌جانبه با مردم و به خصوص با جوانان، رسالت جهل‌زدایی پیامبر را ادامه دهند و از آن طرف همچون پیامبر که همواره در تلاش برای ایجاد وحدت بودند، سعی بر تجلی وحدت کنند.

وی ادامه داد: همچنین خصوصیت دیگر پیامبر، ایجاد فضای گفت‌وگو و تعامل بود، ما نیز این ظرفیت را در خراسان رضوی پربار کنیم تا اشخاص، با هر ذهنیت و عقیده بتوانند کنار یکدیگر بنشینند و گفت‌وگو کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: