• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2484-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

تاکنون 3300 میلیارد تومان پروانه در استان صادر شده است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری تا به الان حدود 3300 میلیارد تومان پروانه جدید در استان صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی شب گذشته، 11 آذر ماه، در سی‌اُمین سالگرد تاسیس انجمن مدیران صنایع خراسان در سالن همایش‌های ساپکو اظهار کرد: رشد سرمایه‌گذاری استان منجر به این شده که در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد چشم‌گیری در سرمایه‌گذاری صنعتی داشته باشیم. 
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا به الان حدود 3300 میلیارد تومان پروانه جدید در استان صادر شده، عنوان کرد: بیشتر توسعه‌های صنعتی ما مربوط به واحدهای موجود بوده و سرمایه‌گذاری در سرفصل‌های معدنی و صنایع معدنی استان شکل گرفته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر که در شرایط تحریم، رکود و تورم قرار داریم اما برمبنای مواد معدنی استان شامل آهن، مس، منگنز و... در استان کار کردیم و خوشبختانه در سال جاری واحدهای بزرگی را در حوزه صنعت و صنایع آهن، فولاد، شیشه و مس و... به بهره‌برداری رسیده و یا در حال ساخت است.

علیرضایی با اشاره به اینکه همچنین توفیقاتی را در حوزه تولیدات خودرو نیز در استان شاهد بودیم، تصریح کرد: اما با همه مشکلاتی که در قطعه‌سازی خودرو شاهد بودیم و افزایش سهم ما در زیربناهای استان، سهم ما در مصرف گاز، مصرف برق و برق صنعتی و رشد مصرف ما در گاز صنعتی از شاخص‌های توسعه استان بوده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مورد اهمیت ما آموزش، آموزش‌های مدیریتی و آموزش‌های مدرن مدیریتی بوده که با انجمن مدیران صنایع استان آغاز شد، خاطرنشان کرد: انجمن مدیران حکم دانشگاهی برای بخش خصوصی دارد تا بتواند در خصوص علم مدیریت و فنون جدید مدیریت فعالیت کند و کارگاه‌های آموزشی را نیز در نظر بگیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه روند رشد سرمایه‌گذاری استان در سال 92 به عبارتی 300 میلیارد تومان پروانه بهره‌برداری صادر کردیم، گفت: ولی در سال جاری این رقم به حدود 3300 میلیارد تومان افزایش یافت. حفظ روند رشد سرمایه‌گذاری مستلزم این است که همه مدیران و مسئولان در این راستا کمک‌رسانی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: