• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2684-5
  • خبرنگار : 15224
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی مطرح کرد

بار مسائل مالی دولت بر دوش ما تولیدکنندگان است

نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: بار اصلی مسائل مالی دولت بر دوش تولیدکنندگان است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا- منطقه خراسان، حمید طیبی شب گذشته، 11 آذر ماه، در سی‌اُمین سالگرد تاسیس انجمن مدیران صنایع خراسان در سالن همایش‌های ساپکو اظهار کرد: ما در تهران سمیناری داشتیم و در آن‌جا به دنبال پاسخ به این سوال بودند که چگونه می‌توان از ورشکستگی سوری بانک‌ها جلوگیری شود اما اساسا به نظر من نکته در همین‌جاست یعنی آنکه ورشکستگی مراکز تولیدی ما سوری نیست. وقتی صنعت با 50 درصد ظرفیت خودش کار می‌کند، قیمت تهیه پول و تسهیلات اینچنین گران و بهره‌وری تا این اندازه پایین و حاشیه‌های صنعت تا این اندازه زیاد است و از آن طرف هم بار اصلی مسائل مالی دولت بر دوش بنگاه‌های تولیدی می‌افتد این ورشکستگی سوری نیست.

نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی عنوان کرد: حدود 28 سال قبل، یعنی زمانی که مرکز انجمن مدیران صنایع در مشهد آغاز به کار کرد، من به عضویت این انجمن درآمدم و آنچه که بعد از این 28 سال از وضعیت اقتصاد کشور استنباط می‌کنم این است که اکنون بیش از هرزمانی نیاز داریم که NGOها، مرکز صنعت، معدن و تجارت و کارخانه‌ها صنعت‌گران را به دور هم جمع ‌کنند و از آن‌ها نظرخواهی ‌کنند تا حاشیه‌های صنعت را حل  شود.

طیبی تصریح کرد: ما مسائل زیادی را  پشت سر گذرانده‌ایم. مشاور رئیس جمهور گفت 50 درصد ظرفیت کارگاه‌های تولیدی ما خالی است و این یک معضل بزرگ است. ما تقریبا بیش از دو برابر سال 1381 یعنی 15 سال پیش ظرفیت نسب شده داریم اما قدرت خرید یا میزان کالایی که جامعه جذب می‌کند، به همان میزان سال 1381 باقی مانده است. همچنین بهره‌وری بسیار نازل و قیمت‌های بسیار بالا طیف وسیعی از بازارهای داخلی و خارجی را از دست ما خارج کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کشور ما دنیای شگفتی‌ها نیز است و همانطور که در جایی برف می‌بارد در جایی دیگر هوا بسیار گرم است، در همین روزهای سخت اقتصادی، ما رکورد شکنی‌‌های بورس را نیز شاهد هستیم. 

نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی  اظهار کرد: برای ساختن ایرانی آباد برای فرزندانمان در آینده‌ای نزدیک، لازم است که ما تمام تلاشمان را بکار بگیریم تا وضعیت کنونی را بهبود بخشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: