• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-6990-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

داوری سومین جایزه داستان کوتاه سیمرغ آغاز شد

دبیر سومین جایزه داستان کوتاه سیمرغ گفت: دهم آذر ماه مهلت دو ماهه شرکت در «سومین جایزه داستان کوتاه سیمرغ» به پایان رسید؛ این دوره جایزه داستان کوتاه سیمرغ با استقبال گسترده داستان نویسان واجد شرايط مواجه شد.

دبیر سومین جایزه داستان کوتاه سیمرغ در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين كه داستان نویسان ساكن نیشابور و متولدین اين شهرستان مي‌توانستند در اين رقابت شركت كنند، عنوان كرد: در مدت زمان ارسال آثار، 110 داستان برای شرکت در این مسابقه ارسال شد. آثار رسیده علاوه بر نیشابور از سراسر کشور از جمله تهران، مشهد، سبزوار، زاهدان، شاهرود، دامغان، کیش، رشت و اصفهان است که همگی شرکت کنندگان متولد نیشابور هستند. میانگین سنی شرکت کنندگان در این دوره 45 سال است؛ 42 درصد شرکت کنندگان در این جایزه ادبی، مردان  و 58 درصد زنان هستند؛ به لحاظ سني جوان‌ترین شرکت کننده 9 سال و مسن‌ترين شرکت کننده 64 سال دارند و شرکت کنندگان به دو گروه سنی «کودک و نوجوان» و «بزرگسال» تقسیم بندی مي‌شوند.  

مصطفي بيان گفت: یکی از تصمیماتی که با داوران اتخاذ کرده‌ایم، این است که علاوه بر برگزاری این رویداد ادبی، انتشار کتاب مجموعه آثار برگزیده را در دوره های اول، دوم و سوم ، توسط یکی از بهترین ناشران معتبر کشور را در دستور کار خود قرار دهیم؛ و امیدواریم با حمایت بخش خصوصی این اتفاق نیکو در سال آینده رخ دهد.  بدون شک، انتشار مجموعه داستاني با عنوان «داستان‌های برگزیده جایزه داستان کوتاه سیمرغ نیشابور» باعث دلگرمی و حمایت نویسندگان جوان شهرستان نیشابور خواهد شد.

پایه گذار و دبیر سومین جایزه داستان کوتاه سیمرغ، اظهار كرد: در حال حاضر آثار به شکل کد بندی شده در اختیار داوران قرار گرفته است و تا هنگام اتمام داوری نهایی، هیچ کس از هویت نویسندگان آثار برتر، اطلاعی نخواهد داشت؛ داوری «سومین جایزه داستان کوتاه سیمرغ» بر عهده داوران کشوری، بهاره ارشد ریاحی، حمید بابایی و فرحناز علیزاده است که علاوه بر انتشار کتاب، تجربه داوری در چند جایزه معتبر ادبی کشوری مانند جایزه ادبی صادق هدایت، کانون ادبیات ایران، لیراو و هفت اقلیم را بر عهده داشته اند. 

مصطفی بیان در خصوص داوری این جایزه ادبی گفت: داستان‌های رسیده در دو مرحله داوری می‌شوند و اسامی داستان‌های برگزیده راه یافته به مرحله دوم، پیش از داوری نهایی در وبلاگ انجمن داستان سیمرغ نیشابور به آدرس www.simurgh-dastan.blogfa.com  منتشر خواهد شد.

دبیر سومین جایزه داستان کوتاه سیمرغ درباره زمان اعلام نتایج گفت: پیش بینی شده است که در نیمه اول دی ماه اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی این جایزه ادبی اعلام شود.
 
«سومین جایزه داستان کوتاه سیمرغ» جایزه مردمی و مستقل ادبی است که به همت انجمن داستان سیمرغ نیشابور و با حمایت دو شركت خصوصي برگزار می‌شود. نفر اول یک میلیون و پانصد هزار تومان به همراه دیپلم افتخار و تندیس سیمرغ، نفر دوم ششصد هزار تومان به همراه لوح تقدیر و نفر سوم سیصد هزار تومان به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: