• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 969-1991-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان:

زیان ناشی از فعالیت اقامتگاه‌های غیررسمی در ایام غیرپیک محسوس‌تر است

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان گفت: فعالیت اقامتگاه‌های غیررسمی وابسته به دستگاه‌های دولتی و غیردولتی که کارکنان سازمان‌های خود را اقامت می‌دهند باعث زیان بخش خصوصی در مشهد شده است و این موضوع در ایام غیرپیک خودش را بیشتر نشان می‌دهد و محسوس‌تر است.

مجید فرقانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به راهکارهای افزایش میزان سفر در ایام غیرپیک، اظهار کرد: راهبر اساسی در ایام غیرپیک، کاهش نرخ بسته‌های سفر به مشهد است که معمولا نرخ اقامت‌گاه‌ها از جمله هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها و میهمان‌پذیران و خدمات حمل و نقل و پذیرایی کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: راهکار اساسی دیگر در رابطه با چاره‌اندیشی درباره واحدهای اقامتی‎ای است که به موازی‌کاری با واحدهای اقامتی رسمی می‌پردازند. فعالیت اقامتگاه‌های وابسته به دستگاه‌های دولتی و غیردولتی که کارکنان سازمان‌های خود را اقامت می‌دهند باعث ضرر و زیان بخش خصوصی در مشهد شده است و این موضوع در ایام غیرپیک خودش را بیشتر نشان می‌دهد.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان ادامه داد: با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و استانداری خراسان رضوی، این موضوع درمیان گذاشته شده است تا راهکاری برای این مساله ارایه شود اما عملا تاکنون اقدامی انجام نگرفته است.

فرقانی یادآور شد: این موضوع در پی عدم اجرای اصل 44 قانون اساسی و عدم واگذاری واحدهای دولتی به بخش خصوصی رخ داده است و این قانون فقط روی کاغذ مانده و به اجرا درنیامده است.

وی با اشاره به مراکز تفریحی و گردشگری که در ایام زمستان فعالیت می‌کنند، گفت: به عنوان مثال ما در نزدیکی مشهد تنها یک پیست اسکی داریم که شناخته شده نیست و فعالیت یک پیست اسکی نیز کافی نیست و فعالیت محدود آن، نمی‌تواند پاسخگوی نیاز گردشگران بی‌شماری باشد که به مشهد سفر می‌کنند.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان ادامه داد: خدمات و امکانات اطراف اینگونه اماکن تفریحی و توریستی کافی نبوده و باید برای ایجاد امکانات در اطراف این سایت‌ها فکری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: