• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-9314-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

شورای شهر تصویب کرد؛

تعیین‌تکلیف وضعیت ایستگاه‌های خصوصی آتش‌نشانی تا دو ماه آینده

عکس تزیینی است
شورای اسلامی شهر مشهد با تصویب لایحه‌ای ضمن دادن مجوز برای تمدید 4 ماهه قرارداد با بخش خصوصی، شهرداری را مکلف کرد تا دو ماه آینده وضعیت ایستگاه‌های آتش‌نشانی بخش خصوصی را تعیین تکلیف کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، یکی از دستور کارهای نهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالارشهر برگزار شد، لایحه دو فوریتی «تقاضای تمدید قرارداد واگذاری ایستگاه‌های آتش‌نشانی» بود که بر اساس آن «به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود نسبت به تمدید مجدد 4 ماهه عقد قرارداد با بخش خصوصی اقدام نماید».

قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد با اشاره به این موضوع، اظهار کرد: در لایحه و طرح قبلی شورای شهر، شهرداری ملزم شده بود موضوع واگذاری ایستگاه‌های آتش‌نشانی به بخش خصوصی را تعیین تکلیف کند که ما در صدد انجام این کار هستیم.

وی با بیان اینکه «ابتدا باید دید این کار قانونی بوده است یا خیر»، ادامه داد: برداشت‌ها از این ماده متفاوت است و عده‌ای می‌گویند این کار حاکمیتی است و نباید به بخش خصوصی واگذار شود، در مقابل عده‌ای می‌گویند این کار حاکمیتی نبوده و واگذاری آن به بخش خصوصی مشکلی ندارد. بر این اساس ما با وزارت کشور در این خصوص تماس گرفتیم که در مرحله اول گفتند آتش‌نشانی یک شغل غیر حاکمیتی است، اما در مرحله دوم گفتند این شغل یک کار حاکمیتی است.

شهردار مشهد تصریح کرد: بر این اساس قرار شد از مجلس استفساریه بگیرند که آتش‌نشانی یک کار حاکمیتی است یا غیر حاکمیتی و به همین دلیل طرح بابت همین موضوع است تااینکه تا زمانی که  مجلس نظر خود را اعلام کند وضعیت به شکل کنونی ادامه پیدا کند.

در پایان با رأی قاطع اعضای شورای اسلامی شهر مشهد این لایحه به شرح زیر تصویب شد:

« به سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد اجازه داده شد نسبت به تمدید مجدد ۴ ماهه عقد قرارداد با بخش خصوصی اقدام کند.

تبصره: شهرداری مشهد مقدس مکلف است ظرف مدت دو ماه نسبت به ارائه ساز و کار مناسب برای تعیین تکلیف موضوع واگذاری یا عدم واگذاری ایستگاه‌های آتش‌نشانی به بخش خصوصی با هماهنگی وزارت کشور اقدام نماید».

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: