• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-9286-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

نقش بیمارستان‌ها در آلودگی هوا

محققان دانشگاه ییل  با بررسی گازهای خروجی و آلودگی‌های بیولوژیکی بیمارستان‌ها دریافتند که یک بیمارستان متوسط از نظر آلودگی برابر با  ۱۲۰۰ عدد خودرو است.

 به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از پاپیولار ساینس، جودی شرمن، متخصص بیهوشی از دانشگاه ییل درمورد نقش بیمارستان‌ها در آلودگی هوای زمین گفت: متاسفانه همواره به علت این که بیمارستان‌ها دارای ماهیت درمانی در جامعه هستند از میزان آلودگی این ساختمان‌های بزرگ سخنی به میان نیامده است.  به عنوان مثال در بخش هوشبری بیمارستان گازهای خطرناکی آزاد می‌شود که هرگز مقدار و اندازه آنها مورد بررسی قرار نگرفته است.

 اگرچه گاز دی‌اکسید‌کربن به عنوان مهمترین عامل گرمایش زمین شناخته شده است، اما بعضی از گازهای لازم برای بیهوشی در اتاق عمل  به مراتب خطرناک‌تر هستند.

 به طور کلی در بیمارستان‌های ایالات متحده بر اساس قوانین موجود از چهار گاز برای بیهوشی استفاده می‌شود. این گازها اکسید نیتروژن، سووفلرین، ایزوفلورین و دسفلورین هستند.  متاسفانه بخش قابل توجهی از این گازها قبل از اینکه در سیستم وکیوم بیمارستان بازیافت شوند به هوای آزاد راه پیدا می‌کنند.

متاسفانه اثر گرمایش این گازها چندین برابر بیشتر از گازهای گلخانه‌ای شناخته شده است. به عنوان مثال یک واحد از گاز اکسید نیتروژن ۳۰۰ برابر بیشتر از کربن‌دی‌اکسید معمولی گرما جذب می‌کند و این گاز به طور تقریبی ۱۵۰ سال در جو زمین پایدار باقی می‌ماند. این در حالیست که گاز دی‌اکسیدکربن با اثر کمتر در طول 200 سال به زمین باز می‌گردد.

 اثر زیانبار دیگر این گازهای شیمیایی تخریب لایه اوزون است، به عنوان مثال گاز فلورین تنها با عمر چند دهه دارای اثر تخریب بیش از  3000 برابر  گاز کربن است


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: