• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-9387-5
  • خبرنگار : 15074
  • منبع خبر : ----

خبر خوش رئیس سازمان سینمایی کشور برای سینمادوستان مشهدی؛

اضافه شدن هشت سالن سینمایی جدید به مشهد تا پایان سال جاری

رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: من فکر می‌کنم که ان‌شاء‌الله تا پایان سال جاری حداقل هشت سالن سینمایی به ظرفیت نمایشی مشهد افزوده خواهد شد.

محمدمهدی حیدریان در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان در نمایشگاه کتاب ناشران جهان اسلام مشهد اظهار کرد: در دو سال گذشته 100 سالن به ظرفیت نمایشی کشور اضافه شده است و در سال جاری نیز بیش از 50 سالن به این ظرفیت نمایشی اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: این سیاست را ان‌شاء‌الله با شتاب ادامه می‌دهیم که بتوانیم قدر زحمات و تلاش هنرمندان حوزه سینما را با ایجاد امکان برای نمایش آثارشان و استفاده مردم جبران کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: نگرانی برای اکران نگرانی همه ما؛ یعنی مدیران‌، برنامه‌ریزان، تهیه‌کنندگان و کارگردانان است و تا زمانی که ظرفیت و ناوگان نمایشی ما به حد متعادل نرسد این نگرانی وجود خواهد داشت، ما نمی‌توانیم به دلیل کمبود ظرفیت نمایشی‌مان از یک حدی بیشتر جلوی تولید فیلم را بگیریم، اکنون داریم کنترل می‌کنیم، واقعا تقاضا حداقل دو یا سه برابر میزانی است که مجوز ساخت می‌گیرند و این حرکت هم یک تصمیم در راستای این است که به صورت نسبی تعادل برقرار شود اما سیاست اصلی ما افزایش ظرفیت نمایشی است.

وی افزود: اکران تابع مشهدی و شهرستانی بودن نیست، شرط اکران جذابیت فیلم است و اگر فیلم جذابی باشد همه دنبال آن خواهند بود. 

رییس سازمان سینمایی، سمعی و بصری کشور در خصوص مشهد و فیلم‌سازان مشهدی بیان کرد: فیلم‌های مشهدی‎ای داشته‌ایم که توسط هنرمندان مشهدی ساخته شده است و پرمخاطب و موفق در جذب سالن هم بوده‌اند، خراسان به نسبت سایر استان‌ها فعال‌تر است و هنرمندان بیشتری را جذب کرده و فضای هنری خود را غنی‌تر کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: سینما اگر بخواهد موفق باشد به گواه تجربه‌های موفقی که در دنیا داریم باید از ادبیات استفاده کند، فیلم‌هایی که توانسته‌اند از آثار کلاسیک و رمان‌ها و کتاب‌های معروف تاریخ ادبیات استفاده کنند حتی اگر از یک کتاب 10 فیلم ساخته شده است همه ارزشمند هستند، این یک هم‌افزایی حوزه فرهنگی است، تلاش ما در دوره جدید هم همین است که ان‌شاء‌الله فیلم‌های اقتباسی را یک جایگاه و گروه ویژه برایش تشکیل بدهیم و امیدواریم که فیلم‌هایی که براساس کتاب ساخته می‌شوند بیش از قبل باشد.

حیدریان اضافه کرد: در مورد دفاع مقدس این قضیه ارزش مضاعف دارد چرا که دفاع مقدس بعد از واقعه انقلاب مهمترین اتفاق نظام جمهوری اسلامی است و ثبت و ضبط آن در کتاب و مصور کردن و به تصویر درآوردن مفاهیم آن در قالب فیلم را جزو ماموریت‌های اصلی خودمان می‌دانیم.

رییس سازمان سینمایی، سمعی و بصری کشور در پایان در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص تولید کم فیلم‌های تاریخی عنوان کرد: اولین مشکل فیلم‌سازی، فیلم‌نامه خوب است. اگر فیلم‌نامه خوب به معنای این که حرف خوبی را توانسته باشد با بیان خوبی در قالب خوب عرضه کند وجود داشته باشد برای آن سرمایه هست، فیلم‌نامه خوب یعنی فیلم‌نامه‌ای که حرف خوب را توانسته باشد جذاب بیان کند، اگر در این خصوص موفق شده باشد و ساختار دراماتیک و مناسبی نیز برای آن حرف فراهم کرده باشد چه در خصوص واقعه تاریخی باشد و چه درباره شخصیت تاریخی، مشکل سرمایه بزرگ حل می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: