• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2884-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدیر آب وخاک سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی خبرداد

ششمین همایش ملی روز جهانی خاک برگزار می‌شود

مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی اعلام کرد که این سازمان ششمین همایش ملی روز جهانی خاک را در روز 14 آذرماه جاری برگزار خواهند کرد.

مهندس محمدابراهیم بهبودی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان٬ با بیان اینکه طبق اعلام سازمان خوارو بار و کشاورزی سازمان ملل (فائو) در سال 2015 میلادی روز پنجم دسامبر مصادف با 14 آذر را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرده، بیان کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته به موضوع خاک که بستر اصلی تولید و ثروت جامعه محسوب می‌شود، توجهی نشده است.

وی افزود: بدین منظور بنا بوده همه ساله در روز جهانی خاک با برپایی همایش و جلسات تخصصی، برای تغییر نگرش و ارتقای وضعیت خاک‌های کشور که روبه نابودی است، توجه و اقدامات ویژه‌ای صورت گیرد.

مدیر آب وخاک سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی تصریح کرد: در 14 آذر امسال، ششمین همایش روز جهانی خاک توسط این مدیریت و انجمن علوم و مهندسی خاک دانشگاه فردوسی مشهد در محل ساختمان دانشکده کشاورزی از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی و اساتید برجسته کشور برگزار خواهد شد.

بهبودی بیان کرد: اهمیت این موضوع آنقدر مهم و والاست که در قرآن کریم قریب به 50 بار از واژه ارض(زمین) سخن به میان آمده و همچنین در فرمایشات بزرگان دین ما نیز در این رابطه مطالب بسیاری آورده شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در آیات و روایات بزرگان دینی خودمان تدبر کنیم، می‌بینیم که واقعا چقدر زیبا این موضوع مهم مورد توجه قرار گرفته، و اینطور نیست که سازمان‌های خارجی برای ما این مورد را گوشزد کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: