• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-9914-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی:

مناسب‌سازی شهر حق معلولان است

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: مناسب‌سازی شهر لطف نیست، بلکه حق معلولان است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حمیدرضا پوریوسف امروز در نهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالارشهر برگزار شد، اظهار کرد: شهری که ما در آن زندگی می‌کنیم، تنها برای 85 درصد افراد جامعه ساخته شده و 15 درصد افراد ناتوان، سالمندان و افرادی از این خدمات بهره‌مند نیستند. این یعنی شهر ما همه‌گیر نیست.

وی با بیان اینکه «معلولان 3.5 درصد از افراد ناتوان شهر را تشکیل می‌دهند»، ادامه داد: مناسب‌سازی شهر لطف نیست، بلکه حق معلولان است. معولان بوستان، فروشگاه و اتوبوس‌های ویژه نمی‌خواهند، ما نمی‌خواهیم معلوبلن را ایزوله شوند، بلکه محیط باید برای همه مناسب‌سازی شود.

پوریوسف تصریح کرد: بسیار خوشحالیم که افرادی در شورا هستند که در برنامه‌های تبلیغاتی خود پیش از انتخابات به معلولان توجه داشتند و اکنون نیز به ما سر می‌زنند، از این رو انتظار ما این است مناسب‌سازی شهر برای معلولان را در نظر بگیرید.

وی خاطرنشان کرد: در مشهد نزدیک به 50 هزار معلول شناسایی شده‌اند که با احتساب جمعیت افراد ناتوان، حدود 450 هزار نفر در مشهد نیاز به خدمات مناسب‌سازی مبلمان شهری داریم.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به برخی دغدغه‌های معلولان، عنوان کرد: با وجود اینکه مناسب‌سازی ساختمان‌ها برای معلولان در جلسات شورای نظام مهندسی در سال 93 مطرح شده و دستورات لازم به تصویب رسیده، اما هنوز این قوانین اجرا نمی‌شوند.

وی افزود: از اینکه شورای شهر پیمانکار را موظف کرده است تا 100 دستگاه اتوبوس را برای معلولان مجهز کند تشکر می‌کنیم، اما مشکل حمل‌ونقل معلولان با این 100 دستگاه حل نمی‌شود.

پوریوسف با اشاره به لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان شهرداری و شورای شهر، گفت: همچنین معلولان نیاز به نشاط هستند و به همین دلیل فضاهای فرهنگی و تفریحی باید مورد رسیدگی واقع شود.

وی یادآور شد: حدود 20 هزار نفر از معلولان، افراد کم‌توان و زنان سرپرست خانوار که توانمندی شغل رقابتی دارند، بیکار هستند و ما نیازمند نهضت اشتغال هستیم.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: