• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-7390-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

بزودی کلنگ راه آهن شرق کشور به زمین زده می‌شود

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی گفت: پیمانکار مرحله اول پروژه راه آهن شرق کشور در حوزه خراسان رضوی مشخص شده و بزودی کلنگ آن در منطقه یونسی بجستان به زمین زده می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، امیر امینی ظهر امروز 13 آذرماه در حاشیه بازدید از راه های ارتباطی شهرستان گناباد در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: خط ریل چابهار به مشهد از طرح های ملی برای توسعه شرق کشور بوده و در راستای اجرای این طرح و توسعه آن مذاکراتی با کشورهای هند و افغانستان صورت گرفته و تفاهم نامه هایی نیز به امضاء رسیده که می تواند باعث رونق در شرق کشور شود.

وی در خصوص تأمین اعتبار این پروژه نیز عنوان کرد: یک کنسرسیوم از پیمانکاران توانمند به صورت بی ال تی تفاهم نامه ای را ثبت کرده اند و این موضوع به بانک های عامل ارسال شده که اگر مورد توافق باشد صندوق توسعه ملی اقدامات بعدی آن را انجام خواهد داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هزینه سنگین اجرای این ریل تصریح کرد: این طرح 273 کیلومتری از سمت بیرجند به گناباد حدود 1.8 میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز دارد که صندوق توسعه ملی نمی تواند در این سطح مشارکت کند، لذا امیدواریم 15 درصد پیش پرداخت را از سمت صندوق توسعه ملی تامین و مابقی از طریق کنسرسیوم تأمین شود.

امینی همچنین با بیان اینکه اولویت وزارت راه و شهرسازی توسعه ریل بوده ، تأکید کرد: در حوزه بنادار نیز اقدامات زیادی انجام شده و اتصال شبکه های ریلی تولید بار عمده از اصلی ترین برنامه های ما است.

وی اظهار کرد: نگاه وزارت راه و شهرسازی نگاه اتصال گناباد به خواف برای یک راه ترانزیتی بوده و در قدم اول تبدیل راه های روستایی آن به راه های اصلی باید انجام شود.

گناباد، از مهمترین کریدورهای شمال و جنوب کشور

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه گناباد، در واقع از مهمترین کریدورهای شمال و جنوب کشور است ، افزود: این شهرستان از لحاظ قدمت و نفش مهم آن در تولید صنایع معدنی، شهرستان مهمی محسوب می شود و ترافیک سنگین ترانزیتی در این شهرستان نیز باعث شده تا محورهای آن نیاز به ارتقاء داشته باشد.

وی بیان کرد: در بازدید صورت گرفته برخی راه های روستایی نیاز به روکش آسفالت دارد که دستورات لازم صادر شده و اعتبار آن نیز تخصیص خواهد یافت.

طلب 1800 میلیارد تومانی پیمانکاران راه های روستائی

امینی با اشاره به طلب 1800 میلیارد تومانی پیمانکاران راه های روستائی ، بیان کرد: قالب شبکه راه های ما راه روستایی است که دولت توجه لازم را به این موضوع  داشته و پیمانکاران نیز فعالیت های خوبی دارند که برای راه های روستایی در سال گذشته نیز افزایش اعتیار در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص رفع مشکلات راه های روستایی نیز افزود: مهمترین نکته  در راه های روستایی بحث ایمنی، استقرار پلیس و نظارت بر ترافیک است که در این حوزه ضعیف هستیم ولی با نظارت بهتر توانسته ایم طی دو سال گذشته میزان تلفات جاده ای راه های روستایی کاهش دهیم.

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: قسمت عمده قیر پالایشگاه ها به راه های روستایی تخصیص داده شده  و در شرق کشور وضعیت راه های روستایی مناسب تر است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: