• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-10086-5
  • خبرنگار : 15232
  • منبع خبر : ----

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

اثرگذاری دانشجویان نسل امروز نسبت به گذشته بیشتر شده است

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه با پیشرفت تکنولوژی و توسعه ارتباطات، رفتار دانشجویان آگاهانه‌تر شده است، گفت: اثرگذاری دانشجویان امروزی نسبت به زمان انقلاب بیشتر شده است. 

دکتر امیررضا صالح مقدم در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارای چهارتشکل رسمی بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی، انجمن اسلامی و جهاد دانشگاهی است، اظهار کرد: تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای اجرای برنامه‌های خود از هیئت نظارت بر تشکل‌ها مجوزمی‌گیرند و  با تمام درخواست‌های تشکل‌های دانشجویی به مناسبت 16 آذر از جمله تریبون آزاد، مناظره و سخنرانی ها موافقت شده و درخواستی نداشتیم که پذیرفته نشود. 

وی افزود: در کشور ما به علت کمبود احزاب قانونی و فراگیر، تشکل‌های دانشجویی اغلب نقش نماینده احزاب در دانشگاه هستند و این یک ضعف بزرگ است. احزاب و تشکل‌ها نباید جدا باشند اما اینکه یک حزب با تابلوی یک تشکل دانشجویی وارد دانشگاه شود، نشان از ضعف احزاب دارد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در حوزه‌های فرهنگی، عنوان کرد: یک دانشجوی پزشکی از سال سوم یا چهارم وارد بیمارستان می‌شود و کمتر مثل دانشجویان علوم پایه یا مهندسی است که چهار سال داخل دانشکده باشند؛ اما به لحاظ آماری که ما داریم اگر نسبت تعداد دانشجویان را مقایسه کنید، تفاوت معناداری برای رفتارهای فرهنگی، اجتماعی یا سیاسی بین دانشگاه علوم پزشکی با دانشگاه فردوسی وجود ندارد .  

صالح‌مقدم ادامه داد: شاید با درگیرشدن در دروس بالینی وقت کمتری از دانشجویان به فعالیت‌های فرهنگی یا سیاسی اختصاص پیدا کند، اما در مقابل فرصت‌هایی برای فعالیت‌های اجتماعی نیز به وجود می‌آید، مانند اردوهای جهادی به لحاظ ارائه خدمات درمانی و بهداشتی درمناطق محروم یا کمک و حضور فیزیکی درحوادثی مثل زلزله که در دانشگاه ما برگزار می‌شود و این امتیازی است که دانشجوهای رشته‌های علوم پزشکی دارند و شاید برای دانشجوهای دانشگاه فردوسی ایجاد نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: