• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-10114-5
  • خبرنگار : 15096
  • منبع خبر : ----

ارتباط بین داروی فشارخون و خطر ابتلا به سرطان پوست

محققان دانمارکی دریافتند که مصرف نوعی داروی فشارخون  با خطر ابتلا به سرطان پوست در ارتباط است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ساینس، تحقیقات دانشمندان در دانمارک نشان می‌دهد که بین مصرف یکی از رایج‌ترین داروها برای فشارخون بالا و خطر ابتلا به سرطان پوست ارتباط است. محققان بار دیگر این داروی فشارخون حاوی هیدروکلروتیازید را در ارتباط با افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست مورد بررسی قرار دادند، پیش از این، آنها دریافته بودند که یکی از داروهای رایج که برای این بیماری در سراسر جهان استفاده می‌شود، با افزایش خطر ابتلا به سرطان لب مرتبط است.

انجام این آزمایش بر روی داروهای مرتبط با فشارخون بالا مورد بررسی قرار گرفت، اما هیچکدام از آنها خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش ندادند.

محققان عنوان کردند: هیدروکلروتیازید، به پوست آسیب می‌رساند، اما آنچه عجیب بود این است که استفاده طولانی‌مدت از این دارو منجر به ابتلا به سرطان پوست می‌شود.

این بررسی در بین حدود 80 هزار مورد سرطان پوست در دانمارک انجام شد و نشان داد که خطر ابتلا به سرطان پوست به میزان هفت برابر، برای مصرف‌کنندگان داروی حاوی هیدروکلروتیازید بیشتر است.

هیدروکلروتیازید یکی از داروهای رایج برای کاهش فشارخون در ایالات متحده و در اروپای غربی است که بیش از 10 میلیون نفر سالانه از این دارو استفاده می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: