• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-7990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

اولین مجمع خیرین سلامت استان خراسان در کاشمر تشکیل شد

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اولین مجمع خیرین سلامت استان خراسان در کاشمر تشکیل شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان، رابطین سلامت و خیرین در سالن همایش های مرکز فرهنگیان برگزار شد، فرماندار کاشمر با بیان اینکه به مدد رأی مردم شریف از سال 92  روش تدبیر و امید در منصه سیاسی کشور حضور یافت، افزود: بدون شک وقتی مبنای کار بر اساس علم و تدبیر باشد جواب خواهد داد.

محمدحسن فرهادی با اشاره به اینکه امروزه یک وحدت صمیمانه در جهت منویات رهبر معظم انقلاب در دولت تدبیر و امید شکل گرفته است، اظهار کرد: بحمدالله از ابتدای تشکیل دولت پرچم بهداشت و سلامت برافراشته شده است.

فرهادی با اعلام اینکه با تدابیر اتخاذ شده تاکنون مشکلات حوزه سلامت کاهش چشم گیری داشته است، بیان کرد: طی مدت سه سال گذشته دولت بیش از 50 میلیارد ریال در حوزه شهرستان هزینه کرده است.

وی اولین دغدغه دولت را در حوزه سلامت دانست و عنوان کرد: امروزه مردم با کرامت به بیمارستانها مراجعه می کنند.
فرماندار کاشمر با اعلام اینکه در حال حاضر شهرستان کاشمر دارای 53 پزشک متخصص است که به مردم ارائه خدمت می کنند، اظهار کرد: اکنون شهرستان کاشمر به رغم تمامی مشکلاتی که در گذشته داشته از وجود یکی از بهترین متخصصان مغز و اعصاب کشور بهره مند شده است.

وی با بیان اینکه در این شهرستان حتی نگرش فرهنگی هم به سمت تغییر معقول بوده است، بیان کرد: افرادی در این شهر هستند که هزینه متعارف سنتی مذهبی وفات عزیزان خود را به حوزه سلامت اختصاص می دهند.

فرهادی با اشاره به اینکه افراد بسیاری در کاشمر هستند که به صورت گمنام مبالغ بسیار بالایی را به حوزه سلامت و بهداشت کمک می کنند، اظهار کرد: در مجموع خیرین شهرستان 8 میلیارد و 600 میلیون تومان به حوزه سلامت به صورت اهداء زمین، خرید تجهیزات و ... کمک کرده اند.

وی در ادامه با اعلام اینکه بارها از پروژه های عمرانی حوزه سلامت بازدید شده و هر بار تغییرات بسیاری در بیمارستانها مشاهده گردیده است، گفت: بحمدالله شهرستان کاشمر در مسائل درمانی درخشش ویژه ای دارد.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه امروزه مجتمع آموزش عالی سلامت با 200 دانشجو و اساتید باتجربه در مرکز عالی سلامت شهرستان در خدمت شهرستان هستند، افزود: امروز شاهد اولین مجمع خیرین سلامت استان خراسان در کاشمر هستیم.

وی شاخص سلامت روان مردم شهرستان را بسیار بالا دانست و گفت: امیدوارم در راستای ارتقاء سلامت مردم بتوانیم گام های خوبی را برداریم.

کمک 86 میلیارد ریال مردم به حوزه سلامت

در ادامه مدیر شبکه بهداشت کاشمر با بیان اینکه این شهرستان در طی سالیان گذشته با تمام توان و تلاش خود در حوزه خیرین سلامت توانسته گام های بزرگی را در راستای مشارکتی کردن حوزه سلامت تحقق بخشد، افزود: خوشحالیم که خیرین در طی 5 سال گذشته بالغ بر 86 میلیارد ریال به حوزه سلامت کمک کرده و در تمامی برنامه های بهداشتی، درمانی و آموزشی کمک یار ما بوده اند.

محمد جواد یزدانی با اشاره به اینکه نیروهای داوطلب و نیروهای بهداشت شهرستان که حدود 900 نفر هستند در تمام نقاط شهرستان فعالیت های آموزشی، بهداشتی و درمانی را برعهده دارند، بیان کرد: با اقدامات انجام شده در حوزه سلامت طی سالهای اخیر توانسته ایم در بیساری از شاخص های بهداشتی حرف اول را در استان بزنیم.

یزدانی با تقدیر از تمامی کسانی که به رغم تمامی مشکلات و تنگناها به حوزه بهداشت شهرستان کمک های خوبی داشته اند، اظهار کرد: امروزه در حوزه بهداشت شهرستان قدم های بسیار مهمی برداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون با بیش از 50 متخصص ماهیانه بالغ بر هزار عمل جراحی با تجهیزات و امکانات خوبی که فراهم شده در شهرستان انجام می شود، افزود: در سالهای اخیر دولت در کنار مردم گام های بلندی را در حوزه سلامت برداشته است.

مدیر شبکه بهداشت کاشمر با اعلام اینکه فقط در حوزه تحول سلامت بالغ بر 50 میلیارد تومان طی سال های اخیر از سوی دولت به حوزه بهداشت و درمان شهرستان تخصیص یافته است، بیان کرد: امیدواریم مسئولان به جایگاه شهرستان کاشمر که خدمات درمانی شهرهای مجاور را همانند بردسکن، خلیل آباد، طبس و برخی شهرهای دیگر برعهده دارد توجه جدی داشته باشند.

وی گفت: بدون شک حمایت های مسئولان نه تنها به ما بلکه به خیرین نیز روحیه و قوت بیشتری خواهد داد تا در حوزه سلامت گام های بیشتری برداشته شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: