• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-8290-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

محور شادمهر به کاشمر در شأن مردم نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی مشهد محور شادمهر به کاشمر را در شأن مردم این شهرستان ندانست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا دارابی ظهر امروز 14 آذرماه در نخستین مجمع خیرین سلامت خراسان‌‎رضوی در کاشمر که با حضور معاون استاندار، مسئولان و خیرین شهرستان در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان کاشمر برگزار شد، گفت: به‌رغم اینکه سلامت در گذشته مقوله‌ای داخل موسسه‌ای بود و تنها وزارت بهداشت و درمان عهده‌دار امر سلامت بود ولی براساس اسناد بالادستی، سند توسعه کشور در افق 1404 و سند ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه سلامت، برنامه‌های توسعه ششم و برنامه‌های مقام عالی وزارت بهداشت و درمان سلامت یک امر فرا موسسه‌ای و ملی است.

وی با بیان اینکه امروزه موسسه‌های بسیار زیادی در کشور در امر سلامت دخالت دارند، اظهار کرد: هرچند انسان سالم محور توسعه پایدار کشور است و سلامتی بهترین نعمتی هست که خداوند به انسان داده و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را بگیرد و قبول کنیم بیماری و شفا دست خداوند هست اما همکاری فرا موسسه‌ای کسانی که در امر سلامت دخالت دارند می‌تواند بهبود زندگی و شرایط ایده آلی را برای سلامت مردم رقم بزند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام اینکه مقام عالی وزارت بهداشت و درمان دو مقوله طرح تحول نظام سلامت را که براساس رهنمود مقام معظم رهبری بود و دیگری اینکه جمع کردن تمام مؤسساتی که در حوزه سلامت فعال هستند را دور یکدیگر و همچنین ایجاد معاونت اجتماعی را در درون وزارت بهداشت یکی دیگر از اقدامات دکتر هاشمی وزیر بهداشت دانست و بیان کرد: معاونت اجتماعی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و گرد هم آوردن کسانی که علاقه‌مند حوزه سلامت هستند تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر طرح تحول سلامت برنامه‌ریزی و اجرا شده بدین خاطر بود که مردم از جیب خود هزینه بسیار کمی را پرداخت کنند و دغدغه تأمین نیازهای سلامت خود نداشته باشند، افزود: تمام تلاش‌ها در راستای کیفیت بخشیدن به خدمات است.

دارابی با اشاره به اینکه اگر مردم و خیرین می‌خواهند هزینه‌ای را برای جامعه بپردازند و یک باقیات و صالحاتی باشد برای آینده خودشان بهترین جا حوزه سلامت و آموزش و پرورش است، افزود: هرچند در هر کجایی کمک شود مؤثر خواهد بود اما پولی که در حوزه سلامت و آموزش و پرورش هزینه شود در واقع سرمایه‌گذاری برای آینده کشور است.

وی با اعلام اینکه وزارت بهداشت نمی‌تواند به تنهای متولی سلامت کشور باشد، گفت: امیدوارم روزی برسد که به جای نیاز به بیمارستان بگوییم نیاز به مدرسه و محیط‌های آموزشی داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه هر زمان نیاز مردم به بیمارستان، تخت و  واحدهای درمانی و بیمارستانی کمتر شود در حوزه سلامت موفق خواهیم بود، بیان کرد: بدون شک تا هر زمان که نیاز به افزایش بیمارستان، واحدهای درمانی بیشتر باشد در پیشگیری از بیماری‌ها و ارتقاء کیفیت زندگی مردم ناموفق بوده‌ایم.

 وی ادامه داد: هرچند مردم کاشمر در حوزه سلامت پیشقدم و پیشتاز هستند و تاکنون 8میلیارد تومان در این بخش هزینه کردند و پیشرفت‌های خوبی هم داشتند اما محور شادمهر به کاشمر در شأن مردم این شهرستان نیست.

دارابی با اشاره به اینکه متأسفم از  اینکه در اکثر نقاط استان و کشور جاده‌های یک‌طرفه شده اما این محور 60 کیلومتر هنوز در مراحل اولیه است، گفت: امیدواریم با همت مسئولان به خصوص استانداری این نقص هر چه زودتر مرتفع شود.

وی با اظهار تأسف از اینکه در چند سال گذشته در این محور دکتر علی پویان یکی از پزشکان متخصص که برای پرورش وی هزینه‌های سنگینی شده بود  را از دست دادیم، افزود: زیبنده نیست در این محور شاهد از دست دادن جوانان خود باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه هرچند تقدیر و سرنوشت دست خداوند هست اما ایجاد زمینه‌های ارتقاء سلامت بر عهده ما مسئولان است، عنوان کرد: امیدوارم شهرستان کاشمر برای آنچه در همه زمینه‌های لیاقت دارد برسد و مردم از همه نعمات برخوردار شوند.

وی در  ادامه به فرا رسیدن 16 آذرماه روز دانشجو اشاره کرد و گفت: باید به روح دانشجویانی که در دوران خفقان، انقلاب و دفاع مقدس از کیان کشور دفاع کردند درود فرست.

دارابی با تأکید بر اینکه باید دانشجویان بتوانند عنصری پویا، پرسشگر، زنده و پاسخگو برای مردم باشد، بیان کرد: آینده کشور در دست همین جوانان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: